Connect with Us

Premier Liga

Premier Liga 09:54 - 14 Dhjetor, 2020

“Çmendet” Granit Xhaka, kap për fyti kundërshtarin

Në ndeshjen ndaj Bërnlit, Granit Xhaka del me karton të kuq në minutën e 58’ ku la Arsenalin me 10 lojtarë në fushën e blertë. Arsyeja...

Premier Liga 20:32 - 12 Dhjetor, 2020

VIDEO/ Derbi i Mançesterit të vë në gjumë! Junajtid dhe Siti zhgënjejnë totalisht

Është mbyllur në barazim pa gola, derbi mes Mançester Junajtid dhe Mançester Sitit. Një përballje e vakët, që prodhoi vetëm 4 goditje në kuadrat, 2 për...

Premier Liga 22:19 - 6 Dhjetor, 2020

VIDEO/ “Poker” golash, Liverpuli dhuron spektakël në kampionat

Liverpuli u rikthye te fitorja në kampionat, duke mposhtu Uolvesin me rezultatin e thellë 4-0. Kampionët në fuqi të Premier Ligës, ishin dominues në këtë sfidë,...

Premier Liga 19:35 - 6 Dhjetor, 2020

VIDEO/ Derbi spektakolar, Totenhemi zhyt në krizë Arsenalin

Totenhemi ka mposhtur me rezultatin 2-0 Arsenalin në derbin e Londrës veriore, të vlefshme për javën e 11-të të Premier Ligës. Supergoli i Son dhe e...

Premier Liga 10:50 - 4 Dhjetor, 2020

Xherdan Shaqiri do largohet nga Liverpooli në merkaton e janarit

Mmerkatoja janarit mund ta gjejë Xherdan Shaqirin me skuadër të re. Futbollisti i Liverpool me prejardhje nga Kosova, mund të ndërrojë skuadër në janar. Lajmi bëhet...

Premier Liga 21:37 - 3 Dhjetor, 2020

Të kënaqen sytë! Anglia rikthen tifozët në stadiume

Arsenal dhe Rapid Vienna po luajne aktualisht në kuadër të xhiros së pestë të Europa League, teksa bota po përballet me shpërthimin e Coronavirusit që nga...

Premier Liga 15:33 - 1 Dhjetor, 2020

“Kush nuk e bën, nuk futet në stadium”, në Angli gjejnë mënyrën për të “detyruar” vaksinën

COVID-19 ka “mbërthyer” edhe njëherë të gjithë botën, teksa vala e dytë e pandemisë konfirmohet e frikshme si ajo e para. Ndërkohë, duke parë numrat e...

Premier Liga 15:04 - 1 Dhjetor, 2020

Kaos te klubi i Premier Leagues, kthehet në vatër infeksioni për COVID-19

Koronavirusi nuk ka kursyer edhe klubin historik të Njukasëll Junajtid. Skuadra angleze është goditur nga pandemia ditën e dielë ku shumë futbollistë të saj u infektuan...

Premier Liga 19:38 - 29 Nentor, 2020

VIDEO/ “Paqe” në derbin e Londrës, Çelsi dhe Totenhemi ndajnë pikët

Një barazim i bardhë pa gola në supersfidën e javës së 10-të të Premier Ligës midis Çelsit dhe Totenhemit. Një ndeshje e luftuar nga të dyja...

Premier Liga 19:10 - 29 Nentor, 2020

E DHIMBSHME/ Ndërron jetën në moshë të re, ish-sulmuesi i njohur

Ka ndërruar jetë ish-lojtari i njohur senegalez Papa Buba Diop. Sulmuesi i njohur ka vdekur në moshën 42-vjeçare nga një sëmundje të rëndë i cili e...