Connect with Us

Premier Liga

La Liga 10:23 - 26 Dhjetor, 2020

Van Dijk dhe Ramos zgjedhin kundërshtarët më të fortë në karrierë

Kapiteni i Real Madridit Sergio Ramos dhe ylli i Liverpool, Virgil van Dijk kanë zbuluar dy kundërshtarët më të vështirë me të cilët janë përballur në...

Premier Liga 12:25 - 24 Dhjetor, 2020

Video/ Kavani nuk përmbahet, kap për fyti lojtarin kundërshtar

Sulmuesi i Mançester Junajtid Edinson Kavani i ka shpëtuar për mrekulli ndëshkimit me karton të kuq në sfidën e djeshme kundër Evertonit në EFL Cup. Futbollisti...

Premier Liga 23:01 - 22 Dhjetor, 2020

City fiton ndaj Arsenalit dhe kualifikohet më tej

Manchester City ka fituar me rezultat bindës 1 – 4  në transfertë të Arsenali. Ishte Gabriel Jesus që pas vetëm tre minutave zhbllokoi rezultatin. Mirëpo, vendasit...

Premier Liga 12:09 - 21 Dhjetor, 2020

“Kam gjak shqiptari”, sulmuesi 21-vjeçar i emocionon të gjithë me deklaratën pas debutimit në Premier Ligë

Andi Zeqiri debutoi ditën e djeshme në Premier Ligën angleze me fanellën e Brajtonit në përballjen ndaj Shefild Junajtid. Sulmuesi i cili është pjesë e përfaqësueses...

Premier Liga 19:50 - 20 Dhjetor, 2020

VIDEO/ “Tërmet” 6 ballë, Junajtid shpartallon Lidsin e Marçelo Bielsës

Mançester Junajtid ka fituar me rezultatin tenistik 6-2 ndaj skuadrës së Lidsit. Skuadra e Oleguna Solskjaer i vuri kapakun sfidës që në pjesën e parë ku...

Premier Liga 16:00 - 19 Dhjetor, 2020

VIDEO/ Liverpool luan “tenis” ndaj Crystal Palace dhe shkëputet në krye

Liverpool ka triumfuar me rezultatin e thellë 0-7 në transfertën londineze ndaj Crystal Palace dhe është shkëputur në krye të renditjes së kampionatit me 31 pikë,...

Premier Liga 19:17 - 17 Dhjetor, 2020

Futbollisti i Çelsit në telashe, shikoni çfarë i bëjnë hajdutët

Mbrojtësi i Çelsit, Ris Xhejms ka treguar frustrimin e tij ndaj disa banditëve që i kanë thyer xhamin e pasëm të makinës së tij. Mbrojtësi 21-vjeçar...

Premier Liga 23:01 - 16 Dhjetor, 2020

Liverpooli fiton ndaj Tottenhamit dhe i rrëmben kryesimin

Liverpool ka mposhtur 2:1 Tottenhamin në ‘Anfield Road’, me golin e fitores të shënuar në minutat e fundit të ndeshjes. ‘The Reds’ janë rikthyer në krye...

Premier Liga 21:53 - 16 Dhjetor, 2020

Futbollisti shqiptar shënon golin e parë në Premier Leaguen angleze

Futbollisti me origjinë shqiptare, Ekzgjan Alioski, i cili luan për përfaqësuesen e Maqedonisë së Veriut, ishte protagonist në triumfin 5-2 që skuadra e tij Lids arriti...

Premier Liga 11:53 - 16 Dhjetor, 2020

“Çmenduritë” e Murinjos, u fsheh në bagazhin e makinës pasi e…

Zhoze Murinjo është nxjerrë nga qendra stërvitore e Çelsit “Cobham” pas shkarkimit në dhjetor 2015 me makinën e trajnerit të portierëve, Silvino Louro. Aventura e dytë...