Connect with Us

Premier Liga

Premier Liga 23:33 - 12 Janar, 2021

Manchester United në super formë, merr kryesimin e Premier Leagues

Manchester United ka arritur të mposhtë Burnley me rezultatin minimal 1-0. Me këtë fitore, klubi i menaxhuar nga Ole Gunnar Solskjaer, janë ngjitur në vendin e...

Premier Liga 13:37 - 9 Janar, 2021

Shaqiri nuk e mendon largimin, do vendin e titullarit te Liverpooli

Liverpool luajti ndeshjen e radhës në FA Cup ndaj Aston Villës, ndeshje të cilën e fitoi me rezultat 4-1. Kthesë e madhe e ndeshjes ishte inkuadrimi...

Premier Liga 11:15 - 9 Janar, 2021

VIDEO/ Talenti 17-vjeçar ndryshon fanellën me Fabinjon, po shikoni çfarë ndodh më pas

Aston Vila dhe Liverpul ishin përballë njëra-tjetrës mbrëmjen e djeshme për llogari të Kupës, mirëpo vendasit kishin hedhur në fushë ekipin e të rinjve duke qenë...

Premier Liga 22:14 - 4 Janar, 2021

Vesel Limaj tregon ku ëndërron të luajë në të ardhmen

Mesfushori i Kukësit, Vesel Limaj është zgjedhur nga “Rtsh” në formacionin e vitit 2020. Pa marrjes së çmimit, Limaj është shfaqur shumë i lumtur teksa ka...

Premier Liga 18:11 - 4 Janar, 2021

E BUJSHME/ Shevçenko gati për rikthimin tek ish-skuadra e tij

Pas tri ndeshjeve pa fitore, pankina e Frenk Lampard po dridhet akoma e më shumë. Sipas portalit francez “Le10Sport”, pronari i Çelsit, manjati rus Roman Abramoviç...

BundesLiga 09:46 - 4 Janar, 2021

Nga Guardiola te Mourinho e Flik/ Lista me trajnerët më të paguar në botë

Është publikuar së fundmi edhe lista e 10 trajnerëve më të paguar në botë, që kryesohet nga tekniku i Mançester Sitit, Pep Guardiola, me një pagë...

Premier Liga 19:27 - 3 Janar, 2021

City shumë i fortë për Chelsean, e mposht mes spektaklit

Manchester City ka marre pikët e plota në transfertë ndaj Chelseat, duke e mposhtur me rezultat bindës 1 – 3. “Qytetarët” shkëlqyen nga minuta e parë...

Premier Liga 10:01 - 30 Dhjetor, 2020

Granit Xhaka merr rolin e liderit te Arsenali, ja çfarë ja bërë së fundmi

Mesfushori i Arsenalit, Granit Xhaka është i lumtur me fitoren ndaj Brightonit. “Topçinjtë” fituan me rezultat minimal në transferte të Brightoni 0 – 1 duke marre...

Premier Liga 21:00 - 29 Dhjetor, 2020

VIDEO/ Arsenali mbyll vitin me fitore, por Europa është larg. Lids feston me goleadë

Arsenali ka arritur që si rrallëherë në këtë sezon, të fitojë dy ndeshje radhazi në kampionatin anglez të futbollit. Skuadra e Mikel Arteta, ka mundur sot...

Premier Liga 19:52 - 27 Dhjetor, 2020

VIDEO/ Hap fals i Liverpool-it, WBA i surprizon në “Anfield”

Liverpool befasohet në fund nga West Brom dhe barazon 1-1 në shtëpi, në një ndeshje të dominuar. Gjithsesi në fund “The Reds” morën vetëm një pikë...