Connect with Us

Premier Liga

Premier Liga 23:09 - 6 Shkurt, 2021

VIDEO/ Evertoni shokon United, i merr pikë në “frymën e fundit” me Calvert-Lewin

Manchester United është befasuar në “frymën e fundit” nga Evertoni. Djajtë e Kuq nuk shkuan më shumë se një barazim 3-3, teksa emocionet do të ishin...

Premier Liga 16:20 - 6 Shkurt, 2021

VIDEO/ Tjetër zhgënjim për Arsenalin, skuadra e Artetës mposhtet nga Aston Vila

Arsenali humbet përsëri, kësaj rradhe ndaj Aston Vilës në “Villa Park”. Vendasve i mjaftuan vetëm dy minuta lojë për të hipotekuar këtë sfidë duke fituar minimalisht...

Premier Liga 13:06 - 6 Shkurt, 2021

E zbulon Arteta: Granit Xhaka kishte frikë nga tifozët kur…

Granit Xhaka u tremb nga një tjetër valë sulmi të tifozëve të Arsenalit pas kartonit të kuq që mori në ndeshjen me Bërnlejn në dhjetor. Ish-kapiteni,...

Premier Liga 23:08 - 4 Shkurt, 2021

Chelsea nis të funksionojë, mposht Tottenhamin në derbi

Çelsi ka fituar në derbin e Londrës, duke mposhtur minimalisht  0-1 skuadrën e Totenhemit. “Blutë e Londrës”, kaluan në avantazh në minutën e 24’ me Zhorzhinjon,...

Premier Liga 20:21 - 4 Shkurt, 2021

FORMACIONET/ Derbi i Londrës premton spektakël, Tottenham dhe Chelsea zbulojnë titullarët

Derbi i Londrës, Tottenham-Chelsea do të jetë supersfida e ditës së sotme në Premier League e vlefshme për javën e 22-të. Pak minuta më parë janë...

Premier Liga 12:36 - 3 Shkurt, 2021

Turpëruan 9-0 kundërshtarët, trajneri Solskjaer befason me deklaratën

Mançester Junjatid nuk pati mëshirë në mbrëmjen e djeshme të kampionatit teksa mposhti me rezultatin 9-0, Sauthhempton. Djajtë e kuq nuk e hoqën për asnjë moment...

Premier Liga 14:43 - 2 Shkurt, 2021

E rrallë, klubi i njohur anglez ul në stol një trajnere femër

Një lajm tepër interesant është duke qarkulluar në mediat britanike. Bëhet fjalë për trajneren Ema Hejesin, që aktualisht drejton ekipin e femrave të Çelsit. Ajo mund...

Premier Liga 20:10 - 31 Janar, 2021

VIDEO/ Kundërsulm “vrastar”, Xherdan Shaqiri dhuron super asist

Një kundërsulm “vrastar” bëri që sulmuesi me origjinë kosovare, Xherdan Shaqiri të dhuronte një super asist shokut të tij të skuadrës, Mohamed Salah tek goli i...

Premier Liga 19:47 - 31 Janar, 2021

VIDEO/ 3 gola për 3 pikë, Liverpuli dhuron spektakël në transfertë

Liverpuli triumfon me rezultatin 1-3 ndaj skuadrës së Uest Hemit në “Olympic Stadium” të Londrës. Skuadra e drejtuar nga Jurgen Klop arrin këtë fitore me dopietën...

Premier Liga 10:34 - 31 Janar, 2021

Komentet raciste, reagon Rashford

Marcus Rashford ka reaguar ndaj fyerjeve raciste që i janë drejtuar atij në rrjetet sociale, pas barazimit ndaj Arsenalit në Emirates. Arsenal dhe Manchester United u...