Connect with Us

Premier Liga

Premier Liga 20:04 - 1 Korrik, 2020

VIDEO/ Gafë e pabesueshme e portierit, Aubameyang me gol historik! Rrugën e rrjetës e gjen edhe Xhaka

Është zhbllokuar takimi mes Arsenalit dhe Norwich dhe “Topçinjtë”, kanë kaluar në avantazh. Në minutën e 33-të, kapiteni Aubameyang ka shënuar për djemtë e Artetës. Aubameyang...

Premier Liga 23:19 - 30 Qershor, 2020

Manchester United në super formë, fiton sërish në Premier League

Manchester United ka treguar një tjetër performancë të mirë, duke e mposhtur 0-3 në udhëtim Brightonin, në ndeshjen e xhiros së 32-të. Me paraqitje të mirë...

La Liga 17:00 - 30 Qershor, 2020

“Jam bërë pishman që refuzova ofertat e Realit dhe Liverpulit”, futbollisti shqiptar i befason të gjithë me rrëfimin special

Donis Avdiaj ishte një nga lojtarët më të përfolur në 2014-ën, teksa shihej si me të ardhme të ndritur, aq sa Shalke i rinovoi kontratën dhe...

E RËNDË/ Ish-futbollisti 27-vjeçar i Liverpulit theret me thikë
Premier Liga 10:54 - 30 Qershor, 2020

E RËNDË/ Ish-futbollisti 27-vjeçar i Liverpulit theret me thikë

Ish-mbrojtësi i Liverpulit, Andre Uisdom, është dërguar në spital pasi u godit me thikë gjatë një sulmi dhe tentim vjedhjeje. 27-vjeçari i cili aktualisht është pjesë...

Premier Liga 17:15 - 29 Qershor, 2020

SKANDALI/ Tifozi 19-vjeçar i Liverpulit thith kokainë mbi kapelen e policit

Pamjet e festës së tifozëve të Liverpulit në rrugët e qytetit pas shpalljes së “Reds”-ave kampionë pas 30 viteve të enjten sollën shqetësimin e autoriteteve dhe...

La Liga 13:04 - 29 Qershor, 2020

E bujshme/ Arsenali bën pazar në Spanjë, pranë akordit me një tjetër futbollist shqiptar

Arsenal është duke menduar për të freskuar mesfushën. Drejtuesit e “Topçinjve” kanë bërë një ofertë konkrete për lojtarin me origjinë shqiptare të Levantes, Enis Bardhi. 25...

Premier Liga 18:49 - 28 Qershor, 2020

Gol në limite, Arsenali në gjysmëfinalen e Kupës së Anglisë

Arsenali ka arritur të mundë me shumë vështirësi ekipin e Shefilld dhe të kalojë në gjysmëfinale të Kupës së Anglisë. Skuadra e Artetës ka shënuar e...

Premier Liga 21:45 - 27 Qershor, 2020

“Xhaka ka shumë personalitet, një futbollist shembull për të gjithë!”, trajneri Arteta i thur elozhe shqiptarit

Elozhe për Granit Xhakën. Mesfushori me origjinë shqiptare bëri një ndeshje të shkëlqyer për Arsenalin në takimin kundër Southampton në transfertë, takim që “Topçinjtë” e fituan...

Premier Liga 16:22 - 26 Qershor, 2020

“Nuk dua të më bëjnë statujë”, shikoni çfarë thotë Klop në konferencën e parë pas fitimit të titullit

Nuk dua të më bëjnë statujë

Premier Liga 23:52 - 25 Qershor, 2020

Siguruan matematikisht titullin kampion, ja festa e futbollistëve të Liverpulit

Futbollistët dhe tifozët e Liverpulit kanë festuar më shumë se kushdo tjetër, triumfin e Çelsit mbrëmjen e sotme me rezultatin 2-1 ndaj Mançester Sitit. Arsyeja? Skuadra...