Connect with Us

Premier Liga

Premier Liga 19:40 - 14 Maj, 2020

Lajm pozitiv nga Anglia, ja kur do të fillojë Premier Liga

Sekretari i Kulturës dhe Sportit në Britani të Madhe, Oliver Dowden, është shprehur se qeveria britanike “do t’i hap dyert”, për rikthimin e futbollit. Deri te...

Premier Liga 15:55 - 10 Maj, 2020

“Çmendet” Van Dijk: Kështu nuk vazhdohet, kam menduar tërheqjen nga futbolli

Virxhil Van Dajk si shumë lojtarët të tjerë, nuk e ka kaluar aspak mirë këtë periudhë izolimi për shkak të Koronavirusit. Në një intervistë të dhënë...

Premier Liga 10:21 - 10 Maj, 2020

Milot Rashica i jep Shaqirit ‘shkelmin e largimit’ nga Liverpooli

Milot Rashica do t’i jap ‘shkelmin e fundit’ Xherdan Shaqirit. Ylli i kombëtares së Kosovës, Milot Rashica, vazhdon të lidhet me një kalim të mundshëm në...

Premier Liga 11:00 - 9 Maj, 2020

Në Angli kujtojnë Canën kundër Liverpulit: Ajo çfarë fansat duan të shohin nga një mbrojtës

Lorik Canës i mjaftoi një sezon në Angli teksa u aktivizua në Premier League me Sandërlend, për të treguar karakterin e tij në fushën e lojës....

Premier Liga 19:09 - 7 Maj, 2020

Premier League shtyn me një javë stërvitjen, zbulohet arsyeja

Shtyhet me një javë rinisja e stërvitjeve në Premier Ligë. Sipas “DailyMail”, qeveria ka shtyrë për të dielën në mbrëmje shpalosjen e “Fazës 2” të menaxhimit...

Premier Liga 18:08 - 6 Maj, 2020

Sinjali i fortë nga Anglia/ Ja çfarë duhet të ndodhë që mos pezullohet Premier League

Kreu i Shoqatës së Ligës së Menaxherëve në Angli, Riçard Bevan ka paralajmëruar që në rast se nuk arrihet marrëveshja për të luajtur pjesën e mbetur...

Premier Liga 13:40 - 6 Maj, 2020

Propozimi i fundit nga Anglia/ Ndeshjet e Premier Ligës mund të shkurtohen dhe mos zgjasin 90 minuta

Presidenti i Shoqatës së Futbollistëve Profesionistë në Angli, Gordon Tejlor, ka përmendur mundësinë që dy pjesët e ndeshjeve të zvogëlohen nën 45 minuta ndërsa diskutimet për...

Premier Liga 16:35 - 5 Maj, 2020

Sane drejt largimit, Guardiola duhet të zgjedhë mes Assensios dhe… Rashicës

Pas zërave se Jurgen Klopp shihte si alternativë të sulmit Milot Rashicën, një tjetër lajm i pabesueshëm vjen nga Premier League. Me shumë gjasa Leroy Sane...

Premier Liga 11:06 - 4 Maj, 2020

Zbulohen 10 stadiumet neutrale ku mund të zhvillohen ndeshjet e mbetura në Ligën Premier

Liga Premier është duke e hartuar një plan ‘Projekti i Rikthimit’, që do të bënte që ky edicion të përfundonte në fund të muajit korrik. Mediat...

Premier Liga 13:14 - 3 Maj, 2020

Lampard ka një lajm fantastik për Armando Brojën

“Premier League” vazhdon të bëj hapa përpara për rifillimin e futbollit, megjithëse situata nga Koronavirusi nuk është aspak e mirë. Gjithsesi skuadrat kanë nisur që jo...