Connect with Us

Premier Liga

Premier Liga 20:06 - 6 Prill, 2021

Mançester Siti-Borusia Dortmund, formacionet zyrtare / Guardiola lë në stol yjet e sulmit, surprizë te gjermanët

Mançester Siti nuk do të jetë një skuadër e orientuar plotësisht drejt sulmit në ndeshjen e sotme kundër Borusia Dortmund. Pep Guardiola ka preferuar të jetë...

Premier Liga 11:07 - 4 Prill, 2021

ZYRTARE/ Premier League merr lajmin e madh, Anglia hap stadiumet për tifozët

Ndeshja finale e Carabao Cup mes Manchester City dhe Tottenham do luhet me tifozë. Sfida e 25 prillit do zhvillohet në Wembley, ndërsa kanë qenë Spursat...

Premier Liga 23:07 - 3 Prill, 2021

VIDEO/ Liverpooli shkërmoq Arsenalin dhe shkon -2 nga zona Champions

Liverpool afrohet edhe më shumë me zonën Champions, pasi mbrëmjen e sotme ka fituar me lehtësi 3-0 ndaj Arsenalit. Në sfidën e parë pas ndërprerjes në...

BundesLiga 20:42 - 3 Prill, 2021

VIDEO/ Bayerni mbyll kampionatin në Gjermani, City makineri që nuk ndalet. Ja rezultatet dhe golat

Fitore jashtë fushe për Bayern Munchen dhe Manchester City. Edhe pse pa Robert Leëandowskin e dëmtuar gjatë duelit Poloni-Andorra, bavarezët e Flick triumfuan 0-1 në fushën...

Premier Liga 15:48 - 30 Mars, 2021

Do largohet nga City, 3 klube të mëdha futen në garë për Sergio Agueron

Klubi anglez i Mançester Sitit ditën e djeshme, njoftoi largimin në verë nga skuadra të sulmuesit argjentinas, Serxhio Aguero. Pas 10 sezoneve të luajtura në Angli,...

Kombëtare 12:59 - 29 Mars, 2021

E BUJSHME/ Po prek kulmin, dy ekipet historike të Premier League kërkojnë Berat Gjimshitin

Nëse ekzistonte një futbollist në krahun e Shqipërisë që dukej se kishte ngatërruar fanellën dhe fare mirë mund t’i rrinte përshtat ajo e Anglisë, ishte pikërisht...

Premier Liga 13:30 - 26 Mars, 2021

E bujshme/ Luis Suarez drejt rikthimit te Liverpooli

Rrugët e merkatos vërtet nuk kanë fund. Sipas spanjollëve të “Fichajes”, Liverpul ka vendosur që të bëjë një ofertë për sulmuesin Luis Suarez. Anglezët me sa...

Premier Liga 19:07 - 20 Mars, 2021

Vedat Muriqi drejt Premier Ligës, e duan… 3 klube

Vedat Muriqi nuk ka kaluar një sezon aspak të mirë tek skuadra e Lacios, ku nuk ka arritur dot të tregojë vlerat e tij duke shënuar...

Premier Liga 14:30 - 20 Mars, 2021

Dridhet stoli i Totenhamit, Mourinho drejt shkarkimit

I ardhur te Tottenhami për të konsoliduar një pozicion prestigjoz të londinezëve në kampionatin anglez dhe në Europë, Jose Mourinho ka përfunduar në qendër të kritikave...

Premier Liga 08:46 - 19 Mars, 2021

Gjesti i çuditshëm i Mourinhos, shkon në dhomat e zhveshjes dhe takon lojtarët e Dinamo Zagrebit

Totenhami u eleminua nga Dinamo Zagrebi, në një ndeshje që ishte mjaft surprizë, pasi në përballjen e parë lojtarët e Murinjos kishin fituar në shifrat 2-0....