Connect with Us

Sport

Sport 11:03 - 10 Shtator, 2019

Shqipëri-Islandë/ Policia njofton planin e masave për mbarëvajtjen e sfidës

Policia e Elbasanit ka ndërmarrë një plan masash për ndeshjen që do të luhet sot në stadiumin “Elbasan Arena”, mes Shqipërisë dhe Islandës. Për mbarëvajtjen e...

Aktualitet 00:15 - 26 Mars, 2019

Per nje ristartim futbollistik/Nga Roland Luçi

Rezultati te genjen, morem tre pike ndaj principates se Andorres, me ndihmen e amatoreve-lojtare te saj, dhe vetem kaq. Te tjerat jane statistike. Te ishte akoma...

Aktualitet 09:58 - 20 Mars, 2019

Zyrtare në CAS/ Ja kur gjykohet çështja Skënderbeu kundër UEFA-s

Beteja e ekipit të  Skënderbeut me UFEA-m në CAS pritet të mbyllet në muajin prill. Dje mediat sportive raportuan se CAS, kishte shpallur datat e cështjeve...

marredhenet mes vajzave
Aktualitet 23:40 - 25 Janar, 2019

Studimi/Lezbiket i kënaqin partneret e tyre më shumë se djemtë

Në një studim të Zyrës së Shëndetit Publik në Angli më shumë se 7000 gra pranuan se nuk janë të kënaqura nga jeta e tyre seksuale....

Aktualitet 20:50 - 10 Janar, 2019

Për Ronaldon nuk kanë fund telashet/ Ish e dashura: Ai është psikopat!

Pas bombës së lëshuar nga Katrin Majorka, amerikania e cila e ka denoncuar Cristiano Ronaldon në Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe është në pritje të...

Aktualitet 20:28 - 30 Nentor, 2018

Mema përmend emrat/ Ja kush e ka fajin për humbjen e Tiranës

Trajneri i Tiranës, Ardian Mema u pa shumë i tensionuar në fjalën e tij pas ndeshjes kundër Partizanit. Për mikrofonat e “Supersport”, Mema bëri analizën e...

Aktualitet 22:51 - 25 Nentor, 2018

Starova: Arrestimi i Alban Hoxhës?/ Mund të ketë ardhur si pasojë e…

Në emisionin “Rubrika Sportive” në RTSH foli dhe Sulejman Starova i cili analizoi ndeshjet e kësaj jave në Kategorinë Superiore duke thënë: “S’ka si të ketë...

Aktualitet 20:03 - 12 Tetor, 2018

Skandali i trukimeve në futbollin belg, po hetohen 22 persona

Prokurorët belgë thanë të enjten se 22 persona janë nën hetim, përfshirë edhe një arbitër kryesor, pasi një skandal mashtrimesh dhe trukimi të rezultateve të ndeshjeve...

Aktualitet 22:31 - 26 Shtator, 2018

Barcelona nuk di të fitojë/ Leganes bën surprizën e madhe

Ndeshja midis Leganes dhe Barcelonës u mbyll me një rezultat befasues. Edhe pse Coutinho shënoi që në minutën e 12 me Coutinhon, Leganes arriti të përmbysë...

Aktualitet 20:00 - 13 Shtator, 2018

E bujshme/ Talenti që po çudit botën ka qenë shumë pranë Chelseat

Talenti francez i PSG, Kylian Mbappe ka qenë shumë pranë Chelseat. Lajmin e ka zbuluar Daniel Boga ish-zbulues talentesh tek klubi londinez. Sipas Bogës, kur Mbappe...