Connect with Us

Sport

Sport 11:56 - 2 Mars, 2021

Dhunoi të dashurën, merret vendimi për Solomon. Ja kur do të dalë nga burgu

Ish-sulmuesi i Partizanit, Theofilus Solomon, u  arrestuar në flagrancë nga Policia e Shtetit, nën akuzën “Dhunë në familje”. 25-vjeçari pati një debat të ashpër me partneren...

Premier Liga 11:12 - 2 Mars, 2021

E trishtë/ Ndërron jetë legjenda e Liverpulit

Bota e futbollit në zi. Legjenda e Liverpulit, Ian St Xhon ka ndërruar jetë në moshën 82-vjeçare, i cili vuante prej një kohe të gjatë, nga...

Sport 08:51 - 2 Mars, 2021

Djarmati karikon shkodranët: Fitorja me Teutën na rikthen aty ku ishim

Matko Djarmati, drejtori sportiv i Vllaznisë, mendon se kuqebluve u mjafton një fitore ndaj Teutës për t’i kthyer në euforinë dhe lojnë ku ishin deri pak...

Sport 08:48 - 2 Mars, 2021

Largimi i Moreiros, te Dinamo gjejnë trajnerin e ri

Olsi Uku mund të jetë trajneri i ri i Dinamos. Klubi e pati paralajmëruar që dje që do t’i besohet një shqiptari dhe kandidati më potencial...

Seria A 08:35 - 2 Mars, 2021

Ibra dhe trajneri i Serisë A në Sanremo, zbulohet kënga që do të këndojnë

Sulmuesi i Milanit, Zlatan Ibrahimoviç dhe trajneri i Bolonjës, Sinisha Mihajloviç, këtë të enjte do të jenë prezent në Festivalin e Sanremos, i cili zhvillohet nga...

Sport 08:32 - 2 Mars, 2021

Partizani merr lajmin e keq para sfidës me Apoloninë

Plot katër futbollistë janë në dyshim për sfidën ndaj Apolonisë për Partizanin. Valentino Murataj, Stenio Zhunior, Rron Broja dhe Ferhan Hasani nuk ishin të gatshëm për...

Sport 08:23 - 2 Mars, 2021

Mikoli u nxjer “bojën” shqiptarëve: Nuk na paguan te Dinamo

abricio Mikoli ka reaguar për largimin nga Dinamo, së bashku me trajneri Françesko Moriero. Në një intervistë të dhënë për “TuttomercatoWeb”, Mikoli është shprehur se ata...

BundesLiga 22:35 - 1 Mars, 2021

Tifozët në Gjermani nuk pyesin për COVID-19, ja çfarë ndodh në derbin e Hamburgut

U luajt ditën e sotme në Bundesliga 2, derbi mes skuadrës së St. Pauli dhe Humburgut, me këta të fundit që u mposhtën minimalisht, 1-0. Si...

Sport 22:31 - 1 Mars, 2021

Muça: Nuk kam gjë personale me Kardozon, por nuk ka cilësi…

Shkëlqim Muça ka reaguar për ankesat që sulmuesi i Partizanit, Kardozo, ka pasur në adresë të trajnerit për komentet e tij një javë më parë. “Së...

Sport 20:27 - 1 Mars, 2021

E PAPRITUR/ Dinamo pa trajner, largohen Moriero dhe Miccoli

Largimi i papritur nga Dinamo, trajneri Moriero dhe zv.trajneri Miçoli janë larguar nga skuadra. Përmes një postimi në faqen e tij në rrjetet sociale, Moriero bën...