Connect with Us

Sport

Seria A 21:05 - 2 Mars, 2021

Merret vendimi zyrtar për ndeshjen Lazio-Torino

Ka ardhur komunikimi zyrtar nga gjyqtari Piccinini, ndeshja Lazio – Torino nuk luhet sepse Torino nuk u shfaq as pas 45’ minutave nga koha kur loja...

Seria A 20:40 - 2 Mars, 2021

Rastet me “Covid-19”, Torino nuk del në fushë, Lazio e pret

Tetë rastet me “COVID-19” në ekipin torinez, madje me variantin britanik, i bënë autoritetet të mos bënin ndonjë lëshim, ndaj edhe Torino nuk u paraqit sot...

Kombëtare 20:05 - 2 Mars, 2021

“Tradhëti, vuajtje dhe polemika”/ Thomas Strakosha i lë pas të gjitha, i merr vendin Pepe Reinës

Thomas Strakosha ka kaluar periudhën më të vështirë të këtyre viteve të fundit në karrierë. Që nga prekja nga COVID, për të vazhduar me dëmtimin e...

Sport 18:35 - 2 Mars, 2021

Pezullime, rrëzime dhe pranime kërkesash. Zbulohen vendimet e Komisionit të Disiplinës

Komisioni i Disiplinës, ka zbuluar së fundmi vendimet e marra për javën e fundit në futbollin shqiptar. Lojtari i Veleçikut, Alsed Hotaj është pezulluar me 5...

Sport 18:07 - 2 Mars, 2021

Zyrtare/ Dinamo emëron trajnerin e ri

Olsi Uku është trajneri i ri i Dinamos. Klubi e pati paralajmëruar që dje që do t’i besohet një shqiptari dhe kështu ndodhi. Uku do të...

Sport 17:31 - 2 Mars, 2021

“Kishte pak hapësira”, trajneri i Legias për Muçin: Ndeshja e fundit tregoi çfarë lige jemi për lojtarët teknikë

Ernest Muçi tashmë ka luajtur ndeshjen e parë me Legian e Varshavës, teksa tekniku Czesłav Mishnievicz, i dhuroi 45 minuta aktivizim për të gjithë pjesën e...

Sport 17:04 - 2 Mars, 2021

VIDEO/ Supergol me roveshatë, talenti i Bylisit realizon një “perlë” ndaj Tiranës

Bylisi i 21-vjeçarëve po zhvillon një sezon fantastik, teksa kryesojnë kampionatin me 33 pikë. Ditën e djeshme ballshiotët triumfuan me rezultatin 5-1 Tiranën, ku një nga...

Sport 15:57 - 2 Mars, 2021

Rey Manaj golashënues te Barcelona, lë pas edhe “Messin e ri”

Rei Manaj ka shpërthyer me golat e shënuara në këtë sezon të ri. Futbollisti i Kombëtares e ka tundur shtatë herë rrjetën me Barcelonën B duke...

Sport 15:11 - 2 Mars, 2021

Memelli: Skënderbeut i është rritur grinta, tani çdo ndeshje është një finale

Trajneri i Skënderbeut, Migen Memelli, u shfaq optimist në konferencën për shtyp në prag të sfidës ndaj Kastriotit, që korçarët do të zhvillojnë ditën e nesërme...

Kombëtare 15:06 - 2 Mars, 2021

Anglia në Tiranë, leje speciale nga ministria

Shqipëria do të presë Anglinë më 28 mars për ndeshjen e dytë të vlefshme për kualifikueset e “Katar 2022”. Mirëpo, duke qenë se në Britaninë e...