Connect with Us

Sport

Sport 15:07 - 3 Mars, 2021

Nuk pyesin për pandemi, tifozët e Partizanit dinë si ta mbështesin ekipin

Nuk ka rëndësi nëse bëhet fjalë për kohën e pandemisë dhe nëse stadiumi është i kyçur për shkakun e rregullave të vendosura për Koronavirusin. Tifozët e...

Sport 15:03 - 3 Mars, 2021

Partizani ka harruar të fitojë, ndalet përballë Apolonisë

Sfida mes Apolonisë dhe Partizanit është mbyllur me rezultatin e barabartë 1-1. Ishin fierakët që kaluan të parët në avantazh, falë një autogoli të Esin Hakajt...

Sport 14:55 - 3 Mars, 2021

Tirana vijon me rezultatet pozitive, likujdon lehtësisht Bylisin

Tirana ka mposhtur Bylisin me rezultatin 2-0 në sfidën e vlefshme për javën e 22-të të Kategorisë Superiore, të zhvilluar në “Selman Stërmasi”. Një fitore e...

Sport 14:53 - 3 Mars, 2021

Skënderbeu në kolaps, e mund edhe Kastrioti brenda në shtëpi

Skënderbeu duket se ka prerë biletën drejt Kategorisë së Parë. Skuadra korçare e drejtuar nga Migen Memelli është mundur sot nga Kastrioti brenda në shtëpi me...

Seria A 13:24 - 3 Mars, 2021

Tomori bind, Milani nxjerr në shitje kapitenin

Fikajo Tomori qëndron te Milani, Alesio Romanjoli largohet. Paraqitja e shkëlqyer e mbrojtësit anglo-kanadez nuk bëri gjë tjetër veçse konfirmoi orientimet gjithnjë e më të vendosura...

Seria A 12:50 - 3 Mars, 2021

Merret vendimi final për ndeshjen e shtyrë Juventus-Napoli

Nuk ka më dyshime, ndeshja mes Juventusit dhe Napolit do të luhet më 17 mars, duke filluar nga ora 18:45. Ndeshja ishte planifikuar për t’u zhvilluar...

Sport 12:38 - 3 Mars, 2021

Aksi Tiranë-Fier-Korçë, trajnerët zbulojnë formacionet zyrtare

Luhet sot java e 22-të e Kategorisë Superiore. Në orën 13:00 janë planifikuar të luhen tre ndeshje, teksa para pak çastesh trajnerët anë zbuluar formacionet zyrtare,...

Kombëtare 12:14 - 3 Mars, 2021

E bujshme/ E kofirmon menaxheri, Uzunin e kërkojnë në Premier Ligë dhe Bundesligë

Myrto Uzuni po kalon një sezon fantastik me Ferancvaroshin në Hungari, ku ai u transferua në merkaton e verës. Sulmuesi i Shqipërisë, përveç se në kampionatin...

Sport 11:56 - 3 Mars, 2021

18 skuadra thirren sot në apel, Kategoria e Dytë është “zjarr”

Kategoria e Dytë e futbollit do zhvillojë sot nëntë nga ndeshjet e javës së 12. Të ndara në dy grupe, 18 skuadra janë thirrur sot në...

Kombëtare 11:28 - 3 Mars, 2021

Rrëfimi special, Albi Doka: Kjo Kombëtare shkon shumë lart, mbajeni mend. Te Tirana isha mirë, por Kroacia ka tjetër nivel

Albi Doka është duke bërë shumë mirë në Kroaci te klubi i HNK Gorica. Ky është viti i parë jashtë Shqipërisë për 23-vjeçarin, megjithatë ish-lojtari i...