Connect with Us

Sport

Sport 08:17 - 4 Mars, 2021

Cikalleshi i papërmbajtshëm, vijon të shënojë gola në Turqi

Sokol Cikalleshi është duke kaluar një formë mjaft të mirë në kampionatin turk të futbollit. Pas dygolëshit të para disa ditëve në përmbysjen e madhe ndaj...

Premier Liga 08:10 - 4 Mars, 2021

E bujshme/ Myrto Uzunin e duan në dy nga kampionatet më të forta në botë

Myrto Uzuni po kalon një sezon fantastik me Ferancvaroshin në Hungari, ku ai u transferua në merkaton e verës. Sulmuesi i Shqipërisë, përveç se në kampionatin...

Seria A 22:54 - 3 Mars, 2021

Plas te Napoli/ Gatuzo dhe Inzinje tërbohen pas ndeshjes, sherr dhe mes tyre

Sasuolo u ka ngrirë buzëqeshjen në fytyrë lojtarëve të Napolit mbrëmjen e sotme. Insinje përmbysi shifrat në minutën e 90, por 4 minuta më vonë, Kaputo...

Seria A 22:51 - 3 Mars, 2021

Milani i shpëton humbjes në fund, i jep shansin Interit të arratiset

Milan ka bërë një hap mbrapa në garën për titull pasi ka barazuar 1-1 ndaj Udineses. Falë golit të shënuar nga Rodrigo Becao në minutën e...

Seria A 20:27 - 3 Mars, 2021

Milan-Udinese, publikohen formacionet zyrtare

Në orën 20:45 do të startojë sfida Milan-Udineze, e vlefshme për javën e 25 të Serisë A italiane. Në këtë sfidë skuadra e Stefano Piolit vjen...

Sport 20:22 - 3 Mars, 2021

“Tërbohet” Safet Gjici: Turp i madh, Laçi nuk fitonte kurrë ndaj nesh

Safet Gjici ka shpërthyer ndaj arbitrit Klajdi Kola, pas humbjes 1-2 ndaj Laçit në “Elbasan Arena”. Në një deklaratë ekskluzive për “Panorama Sport”, presidenti i nderit...

Sport 20:20 - 3 Mars, 2021

Zbulohet axhenda/ Spikasin 2 supersfida, ja kur do të luhet java e 23-të e Kategorisë Superiore

Kategoria Superiore do të rikthehet ditën e diel, ku janë planifikuar të zhvillohen 3 sfidat e vlefshme për javën e 23-të. Spikat dueli mes Partizanit dhe...

Sport 19:32 - 3 Mars, 2021

RENDITJA/ Luftë katërshe për titullin kampion, Skënderbeu buzë… “greminës”

U luajtën ditën e sotme 5 sfidat e javës së 22 të Kategorisë Superiore. Spikati fitorja e Teutës ndaj Vllaznisë me shifrat 1-0 me anë të...

Sport 18:54 - 3 Mars, 2021

“Teatër i arbitrave, Klajdi Kola një kamikaz”, Kukësi shfryn ndaj gjyqtarit: Do ta padisim këtë ordiner

Klubi i Kukësit ka shpërthyer ndaj gjyqtarit Klajdi Kola, pas disfatës 1-2 në “Elbasan Arena” me Laccin. Verilindorët e kanë cilësuar arbitrin vlonjat kamikaz teksa bëhet...

Sport 18:05 - 3 Mars, 2021

VIDEO/ Perla e Bregut thyen Vllazninë kryesuese, Laçi mposht Kukësin mes polemikave (VIDEO)

Fitojnë Teuta dhe Laçi, suksese që i kanë ngjitur dy skuadrat e Edi Martinit dhe Shpëtim Duros në vend të dytë. Vllaznia tani është vetëm një...