Connect with Us

La Liga

La Liga 16:01 - 29 Dhjetor, 2020

Po shkëlqen në kampionat, Keidi Bare tregon si e kanë pritur te Espanyoli

Keidi Bare tashmë ndihet me të vërtetë pjesë e Espanjolit. Mesfushori i kombëtares së Shqipërisë vlerësoi maksimalisht bardheblutë katalanas për 5 fitoret radhazi në kampionatin La...

La Liga 14:07 - 29 Dhjetor, 2020

Diego Costa largohet nga Atletico Madridi

Tashmë është zyrtare, Diego Kosta, nuk do të jetë më pjesë e Atletiko Madridit. Lajmi është konfirmuar së fundmi nga klubi kryeqytetas nëpërmjet një njoftimi zyrtar,...

La Liga 10:23 - 26 Dhjetor, 2020

Van Dijk dhe Ramos zgjedhin kundërshtarët më të fortë në karrierë

Kapiteni i Real Madridit Sergio Ramos dhe ylli i Liverpool, Virgil van Dijk kanë zbuluar dy kundërshtarët më të vështirë me të cilët janë përballur në...

La Liga 09:49 - 25 Dhjetor, 2020

Kushtoi 2.7 mln euro, Rey Manaj shpëton ekonominë e klubit spanjoll

Viti 2020 ka qenë katastrofë për të gjitha skuadrat e futbollit dhe asnjë nuk e ka mbyllur sezonin me bilanc pozitiv. Zhvillimi i ndeshjeve pa tifozë...

La Liga 13:40 - 23 Dhjetor, 2020

Kros: Messi nuk e meritonte të ishte në treshen e “The Best”

Para pak ditësh u zhvillua cermonia e ndarjes së çmimeve përsa i përket sezonit të kaluar. Një ndër çmimet që pritej me më shumë interes ishte...

La Liga 12:01 - 22 Dhjetor, 2020

Iker Casillas rikthehet te Reali, legjenda spanjolle merr postin e…

Iker Casillas u largua nga real Madrid para pesë vitesh, pas asaj zënke të famshme Mourinhon. Ai kaloi te Porto, ku bëri mjaft mirë, por një...

La Liga 18:28 - 19 Dhjetor, 2020

VIDEO/ Barcelona zhgënjen sërish, vetëm barazim në shtëpi ndaj Valencias

Ka përfunduar në barazim 2-2 sfida midis Barcelonës dhe Valencias në “Camp Nou”. Sfida nisi me avantazhin e Valencias me Diakabi në minutën e 29’.Lionel Mesi...

La Liga 12:50 - 19 Dhjetor, 2020

E bujshme nga Spanja, Barcelona i njofton largimin yllit të ekipit

Lajm i pabesueshëm nga Katalonja. Barcelona ka vendosur që të largojë Filipe Kutinjon në merkaton e janarit. Mesfushori brazilian u rikthye në skuadër si kampion i...

La Liga 10:50 - 18 Dhjetor, 2020

Messi nuk voton Ronaldon, zbulohen votat e argjentinasit në “The Best”

FIFA sapo ka shpallur lojtarët më të mirë të vitit, në ceremoninë e FIFA Awards e cila u mbajt në Zyrich të Zvicrrës. FIFA shpalli çmimet...

La Liga 14:08 - 17 Dhjetor, 2020

Hidhet shorti, ja çfarë vendosën goglat për Realin dhe Barcelonën

Është hedhur sot shorti për Superkupën e Spanjës për vitin 2021. Fituesit e trofeut, Real Madrid do të përballen me Atletik Bilbaon, ndërsa Barcelona me Real...