Connect with Us

La Liga

La Liga 12:22 - 13 Janar, 2021

VIDEO/ Temperaturat ekstreme në “Wanda Metrapolitano”, shikoni çfarë bëjnë lojtarët e Atletiko Madridit

Stuhia “Filomena” ka goditur Spanjën dhe një nga zonat më të prekura është pjesa e Madridit. Ndikimi i madh i ftohtit ka prekur edhe ndeshjen mes...

La Liga 21:15 - 10 Janar, 2021

VIDEO/ Gol dhe asist, Manaj dhuron spektakël me Barcelonën B

Sulmuesi i Shqipërisë Rei Manaj ka spikatur në fitoren e skuadrës së tij Barcelona B 4-0 ndaj Badalonas në takimin e javës së 11-të të grupit...

La Liga 20:00 - 10 Janar, 2021

E TRISHTË/ Ndahet nga jeta ish-futbollisti i Real Madrid

Ish-futbollisti i Real Madridit në vitet e arta 50’-60’, Pedro Kasado është ndarë sot nga jeta në moshën 83-vjeçare. Lajmi u dha nga klubi mbretëror në...

La Liga 20:56 - 9 Janar, 2021

Video/ Shkëlqen Mesi, Barça fiton pa probleme ndaj Granadës

Barcelona jep një tjetës sinjal ringjallje, duke fituar në një fushë shumë të vështirë si ajo e Granadës, për t’u ngjitur në vendien e tretë në...

La Liga 14:30 - 8 Janar, 2021

Kupa e Mbretit/ Hidhet shorti, ja kundërshtarët për Realin dhe Barcelonën

Është hedhur shorti i raundit të tretë të “Copa del Rey”. Në këtë raund Barcelona do të përballet me skuadrën Korneja e cila militon në kategorinë...

La Liga 12:51 - 7 Janar, 2021

Nuk po shkëlqen dot te Reali, Hazard merr vendimin për të ardhmen

Eden Hazard konsiderohet të jetë njëri ndër transferimet që Zinedine Zidane ka dëshiruar më së shumti. Hazard njihet për lëvizjet e tij me top dhe driblimet...

La Liga 20:41 - 6 Janar, 2021

VIDEO/ Disfata tronditëse, skuadra e ligës së tretë eliminon Atletiko Madridin nga Kupa

Tronditet Atletiko e Diego Simeones! Kryesuesit e La Ligës, janë eliminuar në raundin e 1/32 të Kupës së Mbretit nga UD Kornela, që militon në ligën...

La Liga 12:48 - 5 Janar, 2021

Ankth te Barcelona, konfirmohen dy raste me Koronavirus

Rikthehet Koronavirusi te Barcelona, para ndeshjes së fundit në kampionat ndaj Atletik Bilbaos. Klubi katalanas nëpërmjet një komunikate zyrtare, njofton se dy anëtarë të stafit teknik...

BundesLiga 09:46 - 4 Janar, 2021

Nga Guardiola te Mourinho e Flik/ Lista me trajnerët më të paguar në botë

Është publikuar së fundmi edhe lista e 10 trajnerëve më të paguar në botë, që kryesohet nga tekniku i Mançester Sitit, Pep Guardiola, me një pagë...

BundesLiga 10:05 - 2 Janar, 2021

E bujshme/ Ylli i Bajernit arrin akordin me Realin, ja sa do të përfitojë

Një lajm i bujshëm është duke qarkulluar së fundmi në mediat spanjolle. Bëhet fjalë për yllin e Bajernit, David Alaba. Sipas prestigjiozes “Marca”, austriaku ka arritur...