Connect with Us

La Liga

La Liga 18:20 - 24 Janar, 2021

Barcelona nuk zhgënjen, fiton ndaj Elçes dhe ngjiten në vendin e tretë

Barcelona nuk di të ndalet, ku merr suksesin e 4 rradhazi në La Liga-n spanjolle. Skuadra e drejtuar nga Ronald Kuman realizoi dy herë përballë skuadrës...

La Liga 17:23 - 24 Janar, 2021

Tragjedi në Spanjë, humbin jetën katër lojtarë dhe presidenti i ekipit

Sot ka ndodhur një tragjedi te skuadra spanjolle e Palmas. Aeroplani në të cilin ishte skuadra është përplasur dhe si pasojë kanë ndërruar jetë presidenti së...

La Liga 13:56 - 22 Janar, 2021

Zinedine Zidane infektohet me COVID-19

Real Madrid përmes një komunikate për shtyp ka njoftuar se Zinedine Zidane është infektuar me COVID-19. Një ditë përpara ndeshjes ndaj Alaves të vlefshme për La...

La Liga 09:53 - 22 Janar, 2021

Marselo dhe Isko tërbojnë tifozët e Realit me gjestet e tyre

Marselo dhe Isko kanë qenë prej kohësh në qendër të kritikave të tifozëve të Realit dhe të mediave spanjolle për ecurinë e tyre me skuadrën e...

La Liga 09:51 - 21 Janar, 2021

Keidi Baren e duan në Serinë A, Espanjoli i vendos çmimin e lartë

Keidi Bares i kanë mjaftuar pak muaj në radhët e Espanjol për t’u kthyer në një nga emrat më të lakuar të klubit katalanas. Pas një...

La Liga 23:43 - 20 Janar, 2021

Surpriza e madhe/ Klubi i ligës së tretë eliminon Real Madridin nga Copa del Rey

Alcoyano, klub i ligës së tretë spanjolle ka arritur që të eliminojë Real Madridin pas fitores 2-1 në vazhdime. Juanan Casanova në minutën e 115-të realizoi...

La Liga 11:13 - 20 Janar, 2021

Historike/ Ja kush është futbollisti i parë që blihet me Bitcoin

David Barral është bërë futbollisti i parë në histori që është blerë me Bitcoin. 37-vjeçari u transferua nga Rasing Santader te skuadra e divizioni të tretë...

La Liga 17:15 - 19 Janar, 2021

Tronditëse/ Futbollisti i klubit të La Ligës, dënohet me 2 vite burg

Sulmuesi i skuadrës spanjolle të Eibarit, Sergi Enrik, ka marrë një goditje të rëndë së fundmi, teksa gjykata e ka dënuar atë me dy vite burg....

BundesLiga 12:13 - 19 Janar, 2021

Në Spanjë e bëjnë fakt të kryer/ Alaba në qershor vishet me të bardha

David Alaba dhe Real Madrid duket se do të bashkohen në muajin qershor. Ky është lajmi më i fundit që vjen nga prestigjiozja Marca, e cila...

La Liga 12:12 - 18 Janar, 2021

Video/ Kartoni i kuq i parë në karrierë, Mesi i shtang të gjithë

Barcelona ka humbur në finalen e Superkupës së Spanjës kundër Atletiko Bilbaos në shifrat 2-3. Katalanasit kaluan të parët në avantazh me Griezman, por Oskar De...