Connect with Us

La Liga

La Liga 00:05 - 9 Korrik, 2020

Barcelona nuk i ndahet Realit, fiton derbin me Espanyolin dhe shpreson ende për titullin

Barcelona e ka fituar minimalisht 1-0 mbremjen e sotme derbin kundër Espanyol, të zhvilluar në ‘Camp Nou’, me këta të fundit që kanë rënë edhe zyrtarisht...

La Liga 10:07 - 8 Korrik, 2020

Duka: Barcelona kërkon rikthimin e tifozëve në stadium, Hysaj të rijë te Napoli

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka, i cili është njëkohësisht edhe anëtar i Komitetit Ekzekutiv të UEFA-s, ka dhënë një tjetër prononcim në mediat...

La Liga 11:12 - 7 Korrik, 2020

VIDEO/ Okampos hero, shënoi golin e fitores dhe bëri pritjen vendimtare si portier në fund

Sevia mbrëmjen e djeshme ka marrë një fitore të madhe 1-0 ndaj Eibar, duke krijuar një shkëputje sigurie prej gjashtë pikësh ndaj Vilarealit në luftën për...

La Liga 11:11 - 6 Korrik, 2020

VIDEO/ Gola identikë, Griezman “kopjoi” Leo Messin me këtë perlë

Antoine Griezmann shënoi një gol shumë të bukur në ndeshjen e djeshme, që Barcelona e fitoi në transfertë kundër Villareal. Sulmuesi francez u shërbeu nga Leo...

La Liga 17:06 - 5 Korrik, 2020

VIDEO/ Sergio Ramos goleadori i ri i Realit, kapiteni u jep triumfin e radhës madrilenëve

Sergio Ramos nuk është thjesht një mbrojtës. Kapiteni i Real Madrid vazhdon të tregojë se dhe di të shënojë gola dhe në takimin e sotëm ndaj...

La Liga 22:05 - 3 Korrik, 2020

UEFA zbarkon papritmas te Barcelona, gjashtë lojtarë kontrollohen për doping

UEFA ka vendosur të surprizojë Barcelonën ditën e sotme. Disa mjekë të qeverisë evropiane të futbollit, kanë zbarkuar në qendrën stërvitore të ekipit katalanas për të...

La Liga 19:39 - 3 Korrik, 2020

Tronditet stoli i Barcelonës, ja 4 kandidatura që mund të zëvendësojnë Setien te Barcelona

Barcelona rrezikon që ta mbyllë sezoni pa asnjë trofe. Si të mos mjaftuar problemet brenda ekipit edhe rezultatet nuk është se po i shkojnë shumë për...

La Liga 19:22 - 3 Korrik, 2020

Humbi vëllain nga overdoza, ish-futbollisti i Barcelonës i përlot të gjithë me deklaratën

Ish-ylli i Celtic, Henrik Larsson, ka folur për herë të parë për humbjen e vëllait të tij. Suedezi në një intervistë për “Lockdown Tacticks Podcast”, tregoi...

La Liga 11:08 - 3 Korrik, 2020

“Bombë’ nga Spanja/ Mesi ndalon rinovimin dhe largohet nga Barcelona në vitin 2021

Është përfolur shpeshherë se Lionel Mesi mund të ndryshojë destinacion në fundin e karrierës për të gjetur motive të reja. Ajo që e favorizon argjentinasin është...

La Liga 13:39 - 2 Korrik, 2020

Mungon Bare dhe Sadiku, , Malaga shkon në transfertë me vetëm 12 lojtarë profesionistë

Malaga do të ndeshet në ditën e sotme përballë Rayo Vallecano në transfertë. Një përballje e vështirë kjo për ekipin e shqiptarëve, jo vetëm për kundërshtarin...