Connect with Us

Kombëtare

Kombëtare 10:29 - 16 Janar, 2021

Pesë ekipe të njohura duan sulmuesin e kombëtares shqiptare

Sulmuesi i Kombëtares së 21-vjeçarëve, Albion Ademi ka tërhequr vëmendjen e klubeve të njohura europian, me paraqitjet e tij te skuadra finlandeze e Mariehamnit. Futbollisti 21-vjeçar...

Kombëtare 19:01 - 15 Janar, 2021

ZYRTARE/ Mesfushori i Kombëtares ndryshon skuadër, transferohet te…

Lindon Selahi është lojtari më i ri i Vilem II në Eredivize në Holandë. Mesfushori është larguar nga Tuente, për të kaluar në formën e huazimit...

Kombëtare 18:44 - 14 Janar, 2021

Futbollisti i Juventusit injoron Shqipërinë dhe zgjedh Zvicrën

Nedim Bajrami rrëmbeu skenën në sfidën e Kupës së Italisë ndaj Napolit, duke i shënuar 2 gola skuadrës së Gatuzos. 21 vjeçari ka lindur në Tetovë,...

Kombëtare 14:59 - 12 Janar, 2021

Salehi ka mbetur në stol, do largohet nga Tuente

Lindon Selahi ishte një prej mesfushorëve më të mirë të “Eredivisie” në sezonin e shkuar, atje ku në bazë të statistikave vlerësohej mbi emra të tjerë...

Kombëtare 11:12 - 11 Janar, 2021

Surprizon Edi Reja: Në moshën time ndihem me fat që…

Trajneri i kombëtares, Edi Reja ndihet me fat që Etrit Berisha nuk e ka infektuar edhe të me COVID duke qenë se portieri kishte udhëtuar në...

Kombëtare 17:45 - 10 Janar, 2021

E bujshme/ Futbollisti i Kombëtares shqiptare i bashkohet skuadrës që drejtohet nga ish-kampioni i botës

Mesfushori shqiptar Kamer Qaka do t’i bashkohet ekipit zviceran Sion. Mesfushori i Kongsvingerit pëlqehet nga trajneri Fabio Groso, ndërsa raportohet se 25-vjeçari dhe menaxheri i tij...

Kombëtare 10:45 - 9 Janar, 2021

COVID-19 lë me pasoja 3 lojtarët e kombëtares shqiptare

Koronavirusi është një realitet me të cilin e mbarë bota dhe të gjitha sferat e saj po mundohen të mbijetojnë. I tillë është edhe futbolli, ku...

Kombëtare 13:51 - 7 Janar, 2021

Shqipëria dhe Kosova me një kampionat, presidenti i UEFA-s nuk është kundër

Bashkimi i kampionatit shqiptar me atë kosovar ka qenë një ëndërr që tifozëritë në të dy vendet e kanë kërkuar prej kohësh, duke e cilësuar mëse...

Kombëtare 12:46 - 7 Janar, 2021

Kthesa e pabesueshme e karrierës, nuk do e besoni kur do transferohet Eros Grezda

Eros Grezda nuk i ka marrë karrierës më të mirën, teksa gabimet në sjellje do ta largonin nga Rangersi. Pikërisht në ekipin skocez që këtë sezon...

Kombëtare 13:10 - 6 Janar, 2021

“Shembulli im është Marselo”, rekordmeni i AEK, Mitaj: Që 6-vjeç jam bërë…

Mario Mitaj është një nga lojtarët shqiptarë më premtues. Vetëm 17-vjeç, mbrojtësi i krahut të djathtë është bërë pjesë e ekipit të parë të AEK, teksa...