Connect with Us

Kombëtare

Kombëtare 11:03 - 1 Shkurt, 2021

Nga jeta si konviktor te rrengu i babait/ Rrëfimi i Ramen Çepeles, lojtarit më të ri në historinë e Kombëtares

Ramen Çepele u shfaq në listën e trajnerit të Kombëtares, Edoardo Reja, në muajin gusht të vitit të kaluar, duke befasuar shumëkënd. Vetëm 17 vjeç dhe...

Kombëtare 14:03 - 29 Janar, 2021

Një super lojtar i thotë “PO” Kosovës para eleminatoreve të Botërorit

Orges Bunjaku është pranë kompletimit të dokumentacionit për të fituar shtetësinë e Kosovës, ndërsa në Federatën e Futbollit të Kosovës presin që ai të jetë në...

Kombëtare 13:36 - 29 Janar, 2021

Ekipi turk bën bashkë Gentian Selmanin dhe Bekim Balajn

Në ditët e fundit të merkatos, shumë skuadra i “japin gaz” kur vjen puna për të përforcuar organikën. Kështu po ndodh edhe me skuadrën e Bolusporit,...

Kombëtare 13:31 - 28 Janar, 2021

Shqipëria dhe Kosova sërish në një grup për eliminatoret e Europianit

Është hedhur shorti i fazës së grupeve të kualifikimeve për Kampionatin evropian për grupmoshat U21. Shqipëria do të përballet përsëri me Kosovën dhe Anglinë në këto...

Kombëtare 19:15 - 27 Janar, 2021

Zyrtare/ Abrashi largohet nga Freiburgu, ja ku ka firmosur mesfushori i Kombëtares

Amir Abrashi është larguar nga Freiburg. Mesfushori i kombëtares shqiptare, i ka dhënë fund aventurës me klubin e Bundesligës, pjesë e të cilëve u bë në...

Kombëtare 18:34 - 27 Janar, 2021

VIDEO/ Shpërthejnë shqiptarët! Gjimshiti dhe Muriqi tundin rrjetën

Luhet në këto momente ndeshja mes Atalantës dhe Lacios, e vlefshme për çerekfinalen e Kupës së Italisë. Mbrojtësi i Kombëtares, Berat Gjimshiti ka gjetur golin e...

Kombëtare 20:59 - 26 Janar, 2021

E BUJSHME/ Mesfushori i Kombëtares transferohet te Shkëndija e Tetovës

Shkëndija e Tetovës, i ka surprizuar të gjithë me goditjen e fundit në merkato, teksa ka prezantuar mesfushorin e Kombëtres Shqiptare, Kamer Qaka, i cili ka...

Kombëtare 18:23 - 26 Janar, 2021

Marash Kumbulla në listën e futbollistëve më të shtrenjtëve në Europë

Marash Kumbulla bëri një kalim të madh në radhët e Romës verën e shkuar, pas shkëlqimit që pati me fanellën e Hellas Veronës. Verdhekuqtë e afruan...

Kombëtare 23:43 - 23 Janar, 2021

E bujshme/ Armando Sadiku arrin akordin me klubin nga Bolivia

Sulmuesi i Shqipërisë Armando Sadiku do të transferohet në Bolivinë e largët. Futbollisti i Erzurumsporit do të transferohet te klubi i Bolivarit në Amerikën e Jugut....

Kombëtare 14:27 - 23 Janar, 2021

Barça surprizon me vendimin, mësohet e ardhmja e Manajt

Rey Manaj nuk do lëvizë nga Barcelona B. Katalanasit kanë vendosur të mbajnë sulmuesin e tyre, paçka se ofertat për lushnjarin nuk kanë munguar. Manaj është...