Connect with Us

Kombëtare

Kombëtare 09:25 - 15 Shkurt, 2021

E papritur/ Odise Roshi largohet nga Turqia dhe firmos me ekipin e ri

Lëvizje e papritur në merkato! Futbollisti i Kombëtares, Odise Roshi largohet nga kampionati rus pas 5 vitesh, teksa do të vijojë karrierën në Hungari. Anësori fierak...

Kombëtare 10:45 - 12 Shkurt, 2021

Buzëqesh Edi Reja, rikthehet Klaus Gjasula

Klaus Gjasula duket se ka hedhur pas krahëve dëmtimin e fundit dhe është rikthyer në stërvitje me Hamburgun. Mesfushori tashmë do të marrë ngarkesënbe duhur, për...

Kombëtare 12:00 - 10 Shkurt, 2021

Nga 150 mijë euro në 2.2 milionë/ Kartoni i Uzunit pëson rritje të frikshme

Myrto Uzuni po shkëlqen në Hungari me Ferencvaros, teksa ka shënuar pesë gola në pesë ndeshjet e fundit dhe është drejt fitimit të titullit të parë...

Kombëtare 09:19 - 10 Shkurt, 2021

Fusha skandaloze e Air Albania, ja si do i gjendet zgjidhja

Të gjithë e çojnë ndër mend gjendjen e keqe të fushës në stadiumin “Air Albania” e ndërsa është pranuar defekti i saj edhe nga drejtuesit e...

Kombëtare 20:20 - 9 Shkurt, 2021

Eros Grezda refuzon ofertën e hungarezëve, tregon skuadrën ku do vijojë karrierën

Eros Grezda do vijojë të jetë pjesë e Osijek në Kroaci, kjo për të paktën deri verën e këtij viti. Ish-anësori i sulmit të Kombëtares kuqezi...

Kombëtare 14:12 - 9 Shkurt, 2021

“Më mirë shqiptarët apo ganezët”, Baloteli bën zgjedhjen e tij

Ish-sulmuesi i Interit dhe i Milanit, Mario Baloteli mbrëmjen e djeshme kishte bërë pyetje përgjigje me fansat e tij në Story-n e profilit të tij në...

Kombëtare 13:21 - 9 Shkurt, 2021

Mavraj: Cana do kishte luajtur për Real Madridin

Një lajm i keq këtë fundjavë mund t’i prishë të gjithë sezo nin. Mërgim Mavraj doli nga fusha në fund të pjesës së parë në ndeshjen...

Kombëtare 22:22 - 7 Shkurt, 2021

FIFA ndryshon rregullat e lojës, ndikon për ndeshjet e Kombëtareve për kualifikueset e Botërorit

Rregullat e lojës janë ndryshuar nga ana e FIFA-s sa i përket ndeshjeve të kualifikueseve të Botërorit që do të zhvillohen në muajin mars. Tashmë klubet...

Kombëtare 19:12 - 5 Shkurt, 2021

Bulku merr drejtimin e Kombëtares U17, tregon a do jetë më ndihmës i Rejës

Ervin Bulku u zyrtarizuar ditën e djeshme nga FSHF në krye të Kombëtares së 17-vjeçarëve. Megjithatë Bulku do të vazhdojë të jetë gjithashtu edhe ndihmës i...

Kombëtare 17:13 - 4 Shkurt, 2021

FSHF surprizon me trajnerët e rinj të Kombëtareve të moshave, Cungu e Bulku marrin drejtimin e…

Federata Shqiptare e Futbollit ditën e sotme ka zyrtarizuar emrat e trajnerëve të ekipeve Kombëtare të moshave. Nëpërmjet një komunikate zytare FSHF bën me dije se...