Connect with Us

Kombëtare

Kombëtare 14:44 - 23 Shkurt, 2021

Po shkëlqen te Partizani, Tedi Cara do kombëtaren shqiptare

Numri 22 i Partizanit, sulmuesi Tedi Cara është tashmë pjesë e “arenës së gjigandëve”. Në derbin kundër Tiranës, ai tregoi forcë dhe karakter, jo të zakonshëm...

Kombëtare 12:39 - 23 Shkurt, 2021

“Futbollin e dashurova nga Kaka, kam numrin e tij”/ Tedi Cara i Partizanit me ëndrrën për Kombëtaren A

Numri 22 i Partizanit, sulmuesi Tedi Cara është tashmë pjesë e “arenës së gjigandëve”. Në derbin kundër Tiranës, ai tregoi forcë dhe karakter, jo të zakonshëm...

Kombëtare 11:17 - 23 Shkurt, 2021

FOTO/ Forma fantastike, Cikalleshi merr “trofeun” e radhës

Dopieta dhe kthimi i rezultatit nga 2-0 në 2-3 për të tijtë në ndeshjen kundër Malatyspor, kanë bërë që Sokol Cikalleshi të jetë në formacionin më...

Kombëtare 14:12 - 22 Shkurt, 2021

Sulmi i kombëtares në super formë para eleminatoreve të Botërorit

Kur duhet një muaj nga nisja zyrtare e rrugëtimit për Botërorin “Katar 2022” (Andorra, Anglia dhe San Marino, 3 rivalët e parë), Kombëtarja shqiptare dhe trajneri...

Kombëtare 19:29 - 20 Shkurt, 2021

E BUJSHME/ Futbollisti që po shkëlqen në Itali bën kërkesë në FIFA për t’iu bashkuar Shqipërisë

Insistimi i vetë trajnerit Reja për lojtarin në fjalë dhe angazhimi i FSHF-së, ka bërë që Bajrami të japë OK-in për nisjen e procedurave që të...

Kombëtare 17:24 - 20 Shkurt, 2021

VIDEO/ “Boom-boom” Cikalleshi, sulmuesi shqiptar realizon dopietë spektakolare

Sokol Cikalleshi ka shpërthyer në Turqi duke shënuar dopietë me Koniasporin. Një fitore dramatike është marrë në transfertën kundër Malatyasporit, me vendasit që ishin në avantazhin...

Kombëtare 09:31 - 20 Shkurt, 2021

Një fantazist për Shqipërinë, ja cili është lojtari që do Reja

Një fantazist me origjinë nga Tetova bëhet gati për të veshur për herë të parë fanellën e Kombëtares shqiptare. “Panorama Sport” zbulon ekskluzivisht nga burime të sigurta...

Kombëtare 17:27 - 19 Shkurt, 2021

Doka zbulon prapaskenat: Në janar mora një ofertë nga skuadra e njohur turke

Albi Doka vendosi të ndryshojë ekip në merkaton e verës, teksa kaloi nga Tirana te Gorica në kampionatin kroat. Në një prononcim të dhënë së fundmi...

Kombëtare 12:06 - 19 Shkurt, 2021

Kërcënohet me jetë sulmuesi i kombëtares shqiptare

Futbollisti i Kombëtares shqiptare, Florian Kamberi, ka marrë një mesazh të tmerrshëm, në rrjetin social “Instagram”. Kjo gjë është zbuluar nga gazetar i “Sky Sport News”,...

Kombëtare 20:37 - 18 Shkurt, 2021

“Dikur e shikonim Realin në TV, tani i përballim në fushë”, Gjimshiti nuk trembet: Nuk jemi rastësisht këtu

Atalanta mbërrin për të dytin vit radhazi në fazën me eliminim direkt në Champions League. Por nëse sezonin e shkuar shorti do të tregohej bujar me...