Connect with Us

Kombëtare

Kombëtare 18:03 - 23 Tetor, 2020

Alarm te kombëtarja, grumbullimi i nëntorit mund të shtyhet për shkak të COVID-19

Çekia është shteti i parë europian që ndërpreu futbollin për shkak të rasteve të shtuara me Koronavirus, ndërkohë që në shumë shtete, kampionatet po përballen me...

Kombëtare 13:53 - 22 Tetor, 2020

Renditja e FIFA-s/ Ndikojnë ndeshjet e tetorit, Ja ku renditen Shqipëria dhe Kosova

Dy barazimet në Ligën e Kombeve, ndaj Lituanisë dhe Kazakistanit, kanë bërë që Shqipëria të zbresë në 3 vende në renditjen e FIFA-s. Kombëtarja ka zbritur...

Kombëtare 09:25 - 22 Tetor, 2020

Tramexani: Më mungon Shqipëria: Dua të kthehem

Paolo Tramexani e ndjek ende Kombëtaren shqiptare dhe e lë të hapur derën për të bashkëpunuar sërish me FSHF-në. Ish-ndihmëstrajneri i Xhani de Biazit komenton ecurinë e...

Kombëtare 11:17 - 20 Tetor, 2020

Sa shumë talente në kampionatin shqiptar, nis “zbori” i Kombëtareve U20 dhe U19

Ka nisur ditën e sotme grumbullimi katër ditor i kombëtareve U19 dhe U20. Trajneri i kombëtares U20, Ilir Biturku në listën e tij ka përfshirë vetëm...

Kombëtare 19:03 - 19 Tetor, 2020

Tronditet Myrto Uzuni, COVID-19 e lë pa luajtur kundër Barcelonës në Camp Nou

Myrto Uzuni me COVID-19! Kjo është arsyeja madhore pse sulmuesi i përfaqësueses shqiptare, i cili po kalonte një formë të shkëlqyer deri te grumbullimi me kuqezinjtë,...

Kombëtare 13:35 - 19 Tetor, 2020

Java e shqiptarëve, ja lojtarët kuqezinj që shkëlqyen me ekipet e tyre

Java që lamë pas, mund të quhet padyshim java e shqiptarëve. Ishin 3 lojtarë shqiptarë që shkëlqyen këtë javë me dopietë golash. I pari ishte Eduart...

Kombëtare 20:38 - 18 Tetor, 2020

Çfarë arritje për 17-vjeçarin shqiptar, debuton si titullar në supersfidën AEK-PAOK

Debutim ëndrrash për talentin shqiptar Mario Mitaj. Kapitenit të Kombëtares U-17 të Shqipërisë, i cili pak kohë më parë firmosi kontratë profesioniste me AEK-un, i është...

Kombëtare 19:44 - 18 Tetor, 2020

VIDEO/ 13 gola në 20 ndeshje, sulmuesi i Kombëtares nuk ka të ndalur në Europë

Futbollisti i Shqipërisë Albion Ademi është kthyer te goli në kampionatin finlandez pas 7 ndeshjesh. Anësori  i Mariehamnit shënoi saktë penalltinë në takimin kundër SJK-së në...

Kombëtare 17:08 - 18 Tetor, 2020

VIDEO/ Broja i magjeps të gjithë, shikoni dopietën fantastike që realizoi në kampionatin holandez

I jashtëzakonshëm Armando Broja! Sulmuesi i Kombëtares shqiptare ka bërë heroi ditën e sotme me skuadrën e Viteses, teksa ka realizuar dopietë, në debutimin e tij...

Kombëtare 09:46 - 18 Tetor, 2020

Reja drejt largimit nga Shqipëria pas Ligës së Kombeve, një italian tjetër për Kombëtaren

Kombëtarja shqiptare do ta mbyllë Ligën e Kombeve me trajnerin Edi Reja, por më pas mund të ketë ndryshime. Në Federatë po mendojnë të ardhmen afatgjatë...