Connect with Us

BundesLiga

BundesLiga 21:07 - 20 Nentor, 2020

“France Football” e anuloi, por Levandovski merr dhuratë… “Topin e Artë”

Robert Levandovski zhvilloi një sezon të suksesshëm, teksa ia doli të fitojë gjithçka me Bajernin, duke e merituar pa diskutim “Topin e Artë”, por në fund...

BundesLiga 14:44 - 18 Nentor, 2020

Gjermania po mendon largimin e Lëv pas turpërimit nga Spanja, ja kush pritet të vijë

Pas humbjes turpëruese 6-0 ndaj Spanjës, Hoakim Lëv i ka orët e numëruara në pankinën e kombëtares gjermane. Sipas gazetës ʺBILDʺ, Federata Gjermane e Futbollit ka...

BundesLiga 11:25 - 18 Nentor, 2020

Historia e pabesueshme/ Nga idhull në shofer funerali, rënia e frikshme e ish-bomberit

Niko Patshçinski është një emër jo fort i njohur edhe për ndjekësit më të thekur të futbollit gjerman, megjithatë ai është një legjendë e Sënt Paulit,...

BundesLiga 10:23 - 15 Nentor, 2020

U bashkua me kombëtaren/ Në Gjermani shqetësohen për Gjasulën, klubi uron t’i kthehet negativ

Kjo javë në radhët e përfaqësueses shqiptare për ndeshjet ndaj Kazakistanit dhe Bjellorusisë, do të jetë paksa më e veçantë për Klaus Gjasulën. Mesfushori i është...

BundesLiga 19:02 - 14 Nentor, 2020

VIDEO/ Frikësohen tifozët e Bajernit, ylli i skuadrës pozon me fanellën e PSG-së

Janë një nga çiftet më të simpatik të botës së futbollit. Alfonso Dejvis lojtar i Bajern Mynih ndërsa e dashura e tij Xhojd Hutema luan me...

BundesLiga 18:25 - 9 Nentor, 2020

“Bajerni, skuadra më e mirë në botë”, Haland: Ky është një fakt i pamohueshëm

Erling Haland nuk u ndal duke shënuar edhe në ndeshjen më të rëndësishme të javës së shtatë ndaj Bajernit të Mynihut. Sulmuesi norvegjez mposhti Manuel Nojerin...

BundesLiga 13:20 - 9 Nentor, 2020

Tronditet Bayerni, Kimmich dëmtohet rëndë dhe humbet vitin

Ylli i Bayern Munichut, Joshua Kimmich nuk do arrijë të shërohet nga lëndimi para vitit 2021 pas operacionit në gju. 25-vjeçari u zëvendësua në minutën e...

BundesLiga 21:16 - 8 Nentor, 2020

VIDEO/ Dështoi te Interi, futbollisti austriak i magjeps të gjithë me gol “alla Ibrahimoviç”

Një ndeshje spektakolare ishte ajo midis Bajer Leverkusen dhe Borusias Myshengladbah e cila përfundoi me fitoren 4-3 të “aspirinave”. Ajo që u vu re përtej spektaklit...

BundesLiga 20:42 - 7 Nentor, 2020

VIDEO/ Bajern i frikshëm, kampionët triumfojnë në klasiken ndaj Dortmundit dhe marrin arratinë

Bajerni i Hansi Flik duket një makineri perfekte. Kampionët e Bundesligës nuk kanë të ndalur, teksa triumfuan edhe në klasiken e sotme ndaj Dortmundit me rezultatin...

BundesLiga 19:33 - 7 Nentor, 2020

VIDEO/ Plasin polemikat për golin e anuluar të Levës, Dortmundi dhe Bajerni dhurojnë spektakël në pjesën e par=

Pjesa e parë “klasikes” së futbollit gjerman Borusia Dortmund-Bajern Mynih u mbyll në barazim 1-1. Kampionët në fuqi të Europës barazuan në momentin e fundit të...