Connect with Us

BundesLiga

BundesLiga 16:09 - 17 Dhjetor, 2020

Presidenti i Bayernit: Asnjëherë nuk do ta transferoja Mbappenë në “Allianz Arena”

Sulmuesi i PSG-së, Kylian Mbappe padyshim është një ndër talentët më të mirë në futbollin evropian. Lista e skuadrave që e duan francezin është e madhe,...

BundesLiga 22:42 - 16 Dhjetor, 2020

Bayerni rikthehet te fitorja, fiton me përmbsyje

Bayern Munich është rikthyer te fitorja pas dy barazimesh në Bundesligë, duke e mposhtur 2:1 me përmbysje rezultati Wolfsburgun në ‘Allianz Arena’. Mysafirët e filluan në...

BundesLiga 23:21 - 15 Dhjetor, 2020

Dordmundi kthehet te fitorja me trajnerin e ri, ja rezultatet e sotme në Bundesligë

Borusia Dortmundi rikthehet te fitorja pas shkarkimit të teknikut Lysien Favrë. Verdhezinjtë mposhtën Verder Bremenin me rezultatin 1-2. Kjo ishte ndeshja e parë e teknikut Edin...

BundesLiga 12:20 - 15 Dhjetor, 2020

“Mund të isha lojtar i klubit të Serisë A”, Levandovski zbulon prapaskenat interesante

Robert Levandovski tregon një prapaskenë shumë interesante në lidhje me karrierën e tij. Sulmuesi që po udhëheq Bayernin drejt sukseseve të shumta dhe që pritet të...

BundesLiga 20:41 - 12 Dhjetor, 2020

VIDEO/ Union Berlini surprizon edhe kampionët e Bajernit

Rezultat surprizë në sfidën e fundit të Bundesligës gjermane të ditës së sotme, Bajerni i Mynihut ka barazuar 1-1 ndaj Union Berlinit në kryeqytet. Skuadra bavareze...

BundesLiga 18:05 - 12 Dhjetor, 2020

VIDEO/ Goli fantastik, mesfushori shqiptar i dhuron 3 pikë skuadrës së Bundesligës

Elvis Rexhbecaj ka realizuar golin e fitores sot me Këlnin e tij duke mundur Mainzin në transfertë 0-1. Goli i mesfushorit kosovar u realizua në minutën...

BundesLiga 17:46 - 12 Dhjetor, 2020

VIDEO/ Shtutgart shpartallon Dortmundin, Lajpcig “presion” Bajernit. Ja të gjitha rezultatet dhe golat

Kanë përfunduar 5 ndeshjet e javës së 11 në Bundesligën gjermane. Skuadra e Dortmundit është shkatërruar në “Signal Iduna Park” me rezultatin 1-5 nga Shtutgarti. Me...

BundesLiga 10:43 - 9 Dhjetor, 2020

Mateus: Lëv është e kotë që të qëndrojë te Gjermania

Lotar Mateus mendon se trajneri i kombëtares gjermane, Joakim Lëv, duhet të ishte larguar nga Gjermania. Sipas ish-kapitenit të “Pancerave”, Lëv pranoi se nuk kishte besimin...

BundesLiga 11:13 - 7 Dhjetor, 2020

“Joakim Lëv, një frikacak”, Rumenige lëshon akuzën e rëndë për trajnerin e Gjermanisë

Fjalë të ashpra nga Karl Hainc Rumenige në drejtim të Federatës Gjermane të Futbollit dhe trajnerit Joakim Lëv. Para takimit të luajtur në Mynih mes Bajernit...

BundesLiga 21:42 - 6 Dhjetor, 2020

VIDEO/ Provokimi i vitit vjen nga Bundesliga, futbollisti bën “teatër” me portën bosh

Ndeshja e sotme e Bundesligës Verder Bremen-Shtutgart u mbyll në mënyrë jo të hijshme për sulmuesin e miqve Silas Vamangituka. Teksa i vodhi topin portierit Pavlenka,...