Connect with Us

BundesLiga

BundesLiga 09:10 - 8 Shkurt, 2021

Talenti shqiptar i Bajernit nuk përmbahet, realizon tripletë në Gjermani

Transferimi në Ligën e Katërt Gjermane, e ka shndërruar në një përbindësh të vërtetë talentin shqiptar, në pronësi të Bajernit, Marvin Çuni. 19-vjeçari është duke zhvilluar...

BundesLiga 14:44 - 7 Shkurt, 2021

Champions League/ Liverpooli nuk lejohet të luajë në Gjermani, ja ku do zhvillohet sfida ndaj Leipzig

Tashmë nuk ka më dyshime, ndeshja e parë në Ligën e Kampioneve mes Lapjcigut dhe Liverpulit për fazën e 1/16-ve, do të zhvillohet në Hungari, në...

BundesLiga 14:27 - 7 Shkurt, 2021

Stadiumi mbulohet nga bora, pezullohet ndeshja e Bundesligës

Është pezulluar përkohësisht ndeshja në Bundesligë, mes Arminia Bielefeld dhe Verder Bremenit, e planifikuar për t’u luajtur sot në 18:00. Shkak për pezullimin e ndeshjes, janë...

BundesLiga 19:57 - 6 Shkurt, 2021

VIDEO/ Futbollisti shqiptar nuk përmbahet, realizon dopietë në Bundesligën gjermane

Mesfushori i talentuar Elvis Rexhbecaj po bën mjaft mirë këtë sezon me Këlnin në Bundesligë. Futbollistit në pronësi të Volfsburgut realizoi në sfidën e sotme dopietë...

BundesLiga 19:03 - 6 Shkurt, 2021

Mbyllja e “Allianz Arena”-s/ Bajerni humb 4 milionë euro për ndeshje

Emergjenca e Koronavirusit ka goditur në mënyrë të drejtpërdrejtë dhe të rëndë financat e klubeve të futbollit. Mes këtyre, edhe Bajernin e Mynihut, i cili në...

BundesLiga 17:08 - 6 Shkurt, 2021

VIDEO/ Triumfojnë Leipzig dhe Leverkusen, Dortmund bie në transfertë

Leizpig nuk hasi aspak vështirësi në fushën e Schalkes dhe mori tre pikët e radhës pas fitores 0-3 ndaj ekipit të vendit të fundit në Bundesligë....

BundesLiga 22:03 - 5 Shkurt, 2021

Bayerni vuan, por ia del ndaj Herthës

Bayern Munchen ka triumfuar ndaj Hertha Berlinit 1-0 në kuadër të xhiros së 20-të të Bundesligës. “Bavarezët” e nisën ndeshjen në mënyrë perfekte ku në minutën...

BundesLiga 10:51 - 5 Shkurt, 2021

Botërori i klubeve, ja me kë do ndeshet Bayerni i Mynihut

Bajerni i Mynihut ka mësuar rivalët e ndeshjes gjysmëfinale që do të luhet më datë tetë shkurt në Katar për Kupën e Botës për Klube. Kampionët...

BundesLiga 13:51 - 4 Shkurt, 2021

Shkodran Mustafi nuk lejohet të debutojë me Shalken

Shkodran Mustafi nuk do mund të debutojë me klubin e tij të ri, Schalke, as në këtë fundjavë. E gjitha kjo ka ndodhur për arsye se...

BundesLiga 11:37 - 2 Shkurt, 2021

“Kemi nënshkruar një mbrojtës shumë të mirë”, Mustafi zyrtarizohet te skuadra e re

Me Ozan Kabak që u largua drejt Liverpul, klubit të Shalke 04 iu desh ta zëvendësonte në mënyrë të menjëhershëm. Për këtë gjermanët menduan si alternativë...