Connect with Us

BundesLiga

BundesLiga 10:50 - 9 Maj, 2020

Oferta e bujshme e Realit/ Dy yje dhe para për të transferuar Sanchon

Real Madridi nuk do të mund ta transferojë objektivin e saj kryesor për afatin kalimtar të verës që është Kylian Mbappe. Paris Saint Germain nuk e...

BundesLiga 22:18 - 7 Maj, 2020

Gjermania riktheu futbollin, reagon presidenti i UEFA-s

Presidenti i UEFA-s, Aleksandër Ceferin ka duartrokitur autoritetet gjermane që bënë të mundur rifillimin e sezonit aktual, që sipas njoftimit zyrtar do të fillojë me datë...

BundesLiga 17:17 - 7 Maj, 2020

E bujshme/ Gati transferimi, Milot Rashica përgatitet për hapin e karrierës

Presidenti i Federatës Kosovare të Futbollit, Agim Amedi është shprehur se Liverpuli dëshiron të nënshkruajë me sulmuesin kosovar, Milot Rashica, i cili luan për skuadrën e...

BundesLiga 22:43 - 6 Maj, 2020

Zyrtare/ Bundesliga rifillon pas 9 ditësh, ndeshjen e parë e nis lojtari i kombëtares shqiptare

Nuk ka vonuar shumë dhe pas deklaratës së kancelares Angela Merkel se futbolli mund të rifillonte në Gjermani,është caktuar edhe data e nisjes së Bundesligës 1...

BundesLiga 13:52 - 6 Maj, 2020

Lajm i gëzueshëm në familjen e Robert Lewandowskit

Bomberi i Bayernit të Mynihut, Robert Lewandowskit është bërë sërish baba. Sulmuesi i kombëtares polake ka e ka ndarë lajmin me ndjeksit e tij në rrjetet...

BundesLiga 14:54 - 5 Maj, 2020

Bëri testin e koronavirusit, del përgjigja për Milot Rashicën

Bundesliga është duke përgatitur rifillimin e stërvitjeve në grup dhe së shpejti edhe kampionatin. Kështu, lojtarët iu janë nënshtruar testeve. Para pak ditëve jabë bërë tamponët...

BundesLiga 11:03 - 5 Maj, 2020

Lajm i madh nga Gjermania, Bundesliga rifillon më 15 maj

Një lajmi i bujshëm është duke qarkulluar së fundmi në mediat gjermane. Sipas “Reuters”, nuk ka më dyshime, Bundesliga do të rifillojë aktivitetin në 15 maj. Federata...

BundesLiga 11:08 - 3 Maj, 2020

Tre teste pozitive deri tani/ Ekipi gjerman nuk friksohet nga Covid-19 dhe vazhdon stërvitjen

Gjermani mbetet një nga vendet në Europë që e ka menaxhuar më mirë frenimin e përhapjes së koronavirusit. Një ndihmes kjo edhe për futbollin vendas, i...

BundesLiga 21:33 - 30 Prill, 2020

Bundesliga, Merkel mban pezull klubet dhe shtyn vendimin për nisjen e futbollit

Bundesliga nuk do të rifillojë të paktën deri datë 16 maj, duke qenë se data për të marrë vendimin në lidhje me fatin e sezonit aktual...

BundesLiga 10:36 - 29 Prill, 2020

Befason Lehman: Koronavirusi më i lehtë se gripi, të ketë tifozë në stadium çdo 4 stola

Legjenda gjermane e futbollit, Jens Lehman, ka konfirmuar faktin se ka qenë i infektuar me pandeminë Covid-19. Ish-portieri i Arsenalit ka rrëfyer se e ka fituar...