Connect with Us

BundesLiga

BundesLiga 10:04 - 13 Korrik, 2020

“Këpuca e Artë” në rrezik, Cristiano Ronaldo kërcënon Levandovskin

Kristiano Ronaldo është rikthyer si një përbindësh pas pezullimit të kampionateve. Portugezi ka shënuar në të gjitha ndeshjet që kur Seria A u rikthye dhe tani...

BundesLiga 17:06 - 12 Korrik, 2020

“Bajern dhe Lajpcig shkojnë larg në Ligën e Kampioneve”, legjenda gjermane vendos bast

Për ish-legjendën e Bajernit të Mynihut, Lotar Mateus, skuadrat gjermane në Champions do të shkojnë larg. Kampionët në fuqi do të luajnë ndeshjen e kthimit me...

BundesLiga 17:15 - 10 Korrik, 2020

Merret vendimi, ja kur do të nisë sezoni i ri i Bundesligës gjermane

Sezoni i ri futbollistik në Gjermani do të nisë me Kupën e Gjermanisë me 11 shtator, me këtë kompeticion që do ketë sfida deri më 14...

BundesLiga 11:16 - 10 Korrik, 2020

Kishte xhinset e grisura dhe pinte cigare, si e rrefuzoi klubi gjerman Klopin 10 vite më parë

Futbolli bëhet nga zgjedhje, që herë pas here mund të ndikojnë në historinë e një klubi të tërë. Dhe kushedi se si do të kishin shkuar...

BundesLiga 15:37 - 9 Korrik, 2020

Robben rrëfen çmendurinë e Guardiolës: Më telefonoi në 2 të natës

Arjen Robben e ka lavduar tej mase ish-trajnerin e tij te Bayern, Pep Guardiolën. Ylli holandez ka thënë se Pep është njeri që e do futbollin...

Bayerni nis lëvizjet në merkato, ja lojtarët që pritet të largohen nga ekipi
BundesLiga 11:15 - 9 Korrik, 2020

Bayerni nuk di të ndalet në merkato, transferon edhe mbrojtësin francez

Bajerni i Mynihut nuk ndalet në merkato, edhe pse ajo nuk ka nisur zyrtarisht. Kampionët në fuqi kanë arritur akord me një lojtar tjetër. Bëhet fjalë...

BundesLiga 16:38 - 7 Korrik, 2020

Kaos në Bremen, autobusi i ekipit të Rashicës sulmohet nga tifozët

Verder Bremen siguroi qendrimin në Budesligë edhe për nëj tjetër sezon. Skuadra gjermane barazoi 2-2 në fushën e Heidenheim mbrëmjen e djeshme dhe siguroi kështu të...

BundesLiga 12:25 - 4 Korrik, 2020

“Nuk kemi para për të blerë Kai Havertz”, Rumenige: Kriza ka përfshirë edhe Bajernin

Bajerni këtë verë është mjaft aktiv në merkato, por duket se edhe një klub si ata e kanë një limit. Deri tani është afruar Nubel dhe...

Bayerni nis lëvizjet në merkato, ja lojtarët që pritet të largohen nga ekipi
BundesLiga 12:38 - 3 Korrik, 2020

Nga futbollistët e afruar te largimet/ Fytyra e Bayernit për sezonin e ardhshëm e paqartë, ja pikëpyetjet që mundojnë tifozët bavarezë

Ka disa pikëpyetje sesi do duket ekipi sezonin e ardhshëm, teksa Bayerni vazhdon të ndjekë strategjinë e ndërtimit të skuadrës mes talenteve, lojtarëve të konfirmuar dhe...

BundesLiga 10:01 - 3 Korrik, 2020

Sane prezantohet te Bayerni me një gafë

Ndoshta, emocioni që ka shoqëruar afrimin e një goditjeje që deri tani mund të quhet pa frikë blerja e verës, ka kapluar edhe punonjësit e mirëmbajtjes...