Connect with Us

Sport

Sport 20:21 - 14 Prill, 2021

B. Dortmund-M. Siti, formacionet zyrtare / Terziç u beson të njëjtëve, Guardiola vazhdon rotacionin

Edin Terziç beson se ata lojtarë që luajtën në sfidën e parë ndaj Mançester Sitit në javën e kaluar mund të bëjnë mrekullinë sot ndaj anglezëve...

Sport 20:03 - 14 Prill, 2021

Liverpul-Real Madrid, formacionet zyrtare / Zhota nuk është mes titullarëve, Zidan befason me titullarët

Liverpulit do t’i duhet që të përmbysë një disavantazh 1-3 nga ndeshja e parë ndaj Real Madrid nëse kërkon që të vazhdojë rrugëtimin në Ligën e...

Sport 19:43 - 14 Prill, 2021

VIDEO/ Rroca i pandalshëm, shënon përsëri në Turqi

Vazhdon forma e mirë e mesfushorit shqiptar, Eduart Rroca, teksa këtë herë ka arritur të gjejë përsëri rrugën e golit në kampionatin turk. Mesfushori 27 vjeçar...

Sport 19:03 - 14 Prill, 2021

VIDEO/ Lojtarët dhe drejtuesit bëhen një, shikoni festën e çmendur te Vllaznia pas kualifikimit në finale

Vllaznia arriti të kualifikohej për në finalen e Kupës ditën e sotme, teksa triumfoi minimalisht ndaj Laçit. Pas ndeshjes gëzimi te Vllaznia ka qenë i madh,...

Sport 18:30 - 14 Prill, 2021

Brdariç: Kujdes Skënderbeun, tani gjithçka është në dorën tonë

Trajneri i Vllaznisë, Brdariç, u shpreh tepër i lumtur, për suksesin e arritur më sigurimin e një biletë për në finalen e Kupës. Shkodranët triumfuan me...

Sport 18:30 - 14 Prill, 2021

FOTO/ Goditja me shkelm e Obanor në fund të ndeshjes, shihni shenjat e takave në trupin e Markut

Vllaznia-Laçi ishte një nga dy gjysmëfinalet e Kupës së Shqipërisë të luajtura ditën e sotme në “Loro Boriçi”. Takimi u mbyll me fitoren 1-0 për shkodranët,...

Sport 18:25 - 14 Prill, 2021

Memelli me këmbë në tokë: Tani të shpëtojmë sezonin

Trajneri i Skënderbeut, Migen Memelli është shfaqur shumë i lumtur për kualifikimin në finalen e Kupës, teksa eliminuan Teutën në gjysmëfinale. Pas ndeshjes për “Gol pas...

Sport 18:08 - 14 Prill, 2021

Vllaznia ia del, fiton ndaj Laçit dhe prek finalen e Kupës

Vllaznia arriti të triumfonte me rezultatin 1-0 ndaj Laçit në gjysmënfinalen e Kupës së Shqipërisë, duke siguruar një biletë për në finale, ku do të përballet...

Sport 17:21 - 14 Prill, 2021

Xhibril Sise i rikthehet futbollit të luajtur, firmos me Panathinaikos

Ish-sulmuesi francez, Xhibril Sise pas një karriere të suksesshme në Europë, ka vendosur t’i surprizojë të gjithë duke u rikthyer në futbollin e luajtur në moshën...

Sport 15:59 - 14 Prill, 2021

Skënderbeu nuk ndalet, mposht Teutën dhe kualifikohet në finalen e Kupës

Skënderbeu ka bërë surprizën e madhe në gjysmëfinalen e Kupës së Shqipërisë teksa ka eliminuar me 10 futbollistë Teutën në shtëpinë e saj. Goli i Meksit...