Connect with Us

Sociale

Aktualitet 23:41 - 6 Korrik, 2015

Video e plote/ Ja si dhunohen jetimet nga edukatorja ne Shkoder

Kjo video te le pa fjale, ajo eshte publikuar ne emisionin Ca Thu ne Agon Channel. Ne video shfaqen jetimet ne Shkoder te cilet dhunohen nga...

Aktualitet 22:32 - 6 Korrik, 2015

Pas kritikave reagon Forumi per Mbrojtjen e Trashegimise Kulturore/PARKU ESHTE I SHENJTE ANSAMBLI ESHTE I SHENJTE

Deklarate Shtypi e Forumit: Forumi për Mbrojtjen e Trashegimise Kulturore, sot eshte gjendur tërësisht papritur përballë nje konkursi, i cili ishte njohur edhe ndërkombetarisht por për...

Aktualitet 21:53 - 6 Korrik, 2015

VIDEO SKANDAL/ Keqtrajtimi i fëmijëve të jetimores së Shkodrës

Një video skandaloze është publikuar nga emisioni “Ça thu” në Agon Channel. Aty shihen momentet e keqtrajtimit të të vegjëlve nga kujdestaret. Në një prej videove...

Aktualitet 18:30 - 6 Korrik, 2015

KMSH kërkon pronat, beteja ligjore në Apel

Komuniteti Mysliman i Shqipërisë do të nis një beteje ligjore për disa padrejtësi në lidhje me cështjet e pronës së këtij institucioni. Zyra e shtypit e...

Kryesore 08:47 - 5 Korrik, 2015

Ligji për arsimin e lartë/ Pedagogë, studentë e aktivistë përgënjeshtrojnë Ramën

Pedagogë, studentë dhe aktivistë kanë reaguar dje të indinjuar pas deklaratës së kryeministrit Edi Rama, i cili një herë e mohoi dhe një herë e konfirmoi...

Sociale 15:24 - 3 Korrik, 2015

Fier, kufizim qarkullimi per mjetet e renda gjate sezonit veror

Normaliteti i lëvizjeve gjatë sezonit veror, kufizon qarkullimin e mjeteve të rënda në Fier dhe kryesisht në aksin nacional në këtë qark, deri në fund të...

Sociale 14:21 - 3 Korrik, 2015

Matura Shtetërore/ Dalin rezultatet e provimeve me zgjedhje

Ditën e sotme, Ministria e Arsimit dhe Shkencës ka publikuar rezultatet e provimeve me zgjedhje të Maturës Shtetërore, që mund t’i shihni në linkun e publikuar...

Aktualitet 11:03 - 3 Korrik, 2015

Studimi/ Shqipëria, vendi më i palumtur në Europë

Dy vendet e Europës Juglindore, Shqipëria dhe Bullgaria janë listuar si shtetet më të palumtura në Kontinentin e Vjetër. Shqipëria me një popullsi që llogaritet në...

Sociale 15:38 - 2 Korrik, 2015

Tryeza per Arsimin, Rama: Reforma nuk ka kthim pas

Kryeministri Edi Rama, në një tryezë për arsimin me diplomatë dhe ekspertë të huaj, ka deklaruar se, arsimi është prioriteti i parë i qeverisë së tij....

Sociale 23:07 - 1 Korrik, 2015

Përse ka ndryshuar klima?

Një pyetje që ka dalë nga mjediset e bisedave në bare (duke parë që përballë kapuçinos sot nuk flitet për tjetër gjë) dhe që tani ka...