Connect with Us

Sociale

Sociale 07:59 - 10 Maj, 2015

Ja kategoritë që do shohin dosjet e spiunëve, kur publikohen emrat dhe zyrtarët që rrezikohen

Ligji për hapjen e dosjeve të spiunëve të ish-Sigurimit të Shtetit, i miratuar disa ditë më parë në Kuvendin e Shqipërisë, ka pësuar gjatë shqyrtimit në...

Sociale 10:54 - 9 Maj, 2015

Ministria e Brendshme hap portal kundër hakerave

Më urdhërin e Ministri Saimir Tahiri, Ministria e Brendshme ka hapur një portal elektronik, ku me anën e të cilit kërkon të luftojë propogandën e hakersave,...

Sociale 14:46 - 8 Maj, 2015

8 maj, Dita Botërore e Kryqit te Kuq dhe Gjysmëhënës së Kuqe

Sot është Dita Botërore e Kryqit të Kuq dhe Gjysmëhënës së Kuqe. Lëvizja ndërkombëtare e Kryqit të Kuq dhe e Gjysmëhënës së Kuqe është lëvizja më...

Sociale 10:55 - 8 Maj, 2015

Nikolla: Panairi i Librit dhe Artit “Tirana Open 1″, një pol kulture

Ministrja e Arsimit dhe Sportit, Lindita Nikolla, ishte sot e pranishme në Panairin e Librit dhe Artit “Tirana Open 1″. Ministrja vizitoi të gjitha stendat të...

Sociale 08:24 - 8 Maj, 2015

Pedagogët e Universitetit të Tiranës i përgjigjen Nikollës dhe biznesmenëve: Mos i ngatërroni universitetet publike me llogari bankare

Deklarata e ministres së Arsimit, Lindita Nikolla dhe biznesmenëve, me të cilët ajo mbajti një tryezë për ligjin e arsimit të lartë dy ditë më parë,...

Kryesore 07:54 - 7 Maj, 2015

Lindita Nikolla sulmon universitetin shtetëror me biznesmenë dhe pedagogë të Henri Çilit

Ministrja e Arsimit, Lindita Nikolla ka vendosur t’u përgjigjet në një tjetër mënyrë kritikave kundër ligjit për arsimin e lartë në Shqipëri. Ministrja ka vendosur të...

Sociale 12:07 - 6 Maj, 2015

Shtyhet testimi i mjekëve dhe infermierëve

Si pasojë e procedurave për hartimin e pyetjeve, të cilat kërkojnë një kohë të caktuar, pasi do të bëhen edhe konsultimet me grupet e interesit, testimi...

Sociale 11:41 - 6 Maj, 2015

Studentët protestojnë para Kryeministrisë: Rama dhe Nikolla të tërheqin reformën

Studentët e Universitetit të Tiranës kanë dalë sërish në protestë ditën e sotme, duke kundërshtuar ligjin për arsimin e lartë. Ata zhvilkuan  protestën e rradhës  para...

Sociale 10:36 - 6 Maj, 2015

Apeli i Parlamentit Europian për Vjosën: Ruani zemrën blu të Europës

Parlamenti Europian  i bëri thirrje, ditët e fundit, qeverisë së Shqipërisë  të rishikojë projektet hidroenergjetik përgjatë lumit Vjosa dhe degëve të tij. Lumi Vjosa është cilësuar...

Sociale 10:22 - 6 Maj, 2015

Ministria e Bujqësisë fillon dezinfektimin e tokave në zonën e Vlorës

Rreth një mijë hektarë në zonën e Vlorës janë infektuar nga brejtësit që dëmtojnë të mbjellat. Për këtë arsye, në zonën e fshatit Shkozë ka nisur...