Connect with Us

Sociale

Aktualitet 20:50 - 29 Shkurt, 2016

Video-Skandali i STOP u denoncua ne citynews/ Martohesh brenda ditës me 1000 euro

Në Konsullatë shqiptare në Milano mund të martohesh brenda ditës në këmbim të 1000 eurove. Emisioni investigativ “Stop” ka publikuar rastin e korrupsionit, denoncuar nga citynews, ku...

Denoncim 20:26 - 29 Shkurt, 2016

Denoncimi në Fiks Fare/ Si ndryshohet emri në gjendjen civile të Laçit me 300 mijë lek

Emisioni investigativ Fiks Fare ka denoncuar ditën e sotme korrupsionin në zyrat e gjendjes civile, ku për një ndryshim kërkohet 300 mijë lekë nën dorë. Një...

Aktualitet 18:49 - 29 Shkurt, 2016

Rritja e çmimit të transportit urban/ Zbulohet klienti i dytë i Veliajt, ortak në biznese edhe me Blendi Gonxhen

Pas denoncimit të djeshëm nga citynews lidhur me lidhjet klienteliste të Kryeministrit Rama dhe Kryebashkiakut Veliaj të cilat ndikuan në rritjen e çmimit të biletave urbane,...

Aktualitet 19:50 - 28 Shkurt, 2016

Rritja e çmimit të transportit publik/ Pronarët klientë dhe sponsor të Veliajt

Rritja e çmimit të transportit publik duket se ka ardhur si produkt i klientëve të Partisë Socialiste, të cilët përmes kompanive të tyre kanë lobuar për...

Aktualitet 21:15 - 26 Shkurt, 2016

Avokati i Popullit, apel qeverisë që të përgatitet për valën e refugjatëve

Ndërkohë që kriza e refugjatëve po i afrohet kufirit shqiptar, Avokati i Popullit u bën apel ndjenjave të humanizmit dhe solidaritetit, ndërsa qeveria ka qëndrime kontradiktore....

Sociale 23:08 - 24 Shkurt, 2016

Djali i pedagogut të Ekonomikut në gjendje shumë të rëndë/ Kolegët apel për ndihmë

Disa e njohin pedagogun e Fakultetit Ekonomik, Profesor Fatmir Memaj, një prej profesorëve më të dashur të këtij fakulteti. Për fat te keq, djali i tij i...

Denoncim 21:36 - 23 Shkurt, 2016

Skandali/ Në azilin privat, e moshuara e sëmurë lidhet me litar

Në qendrën jopublike Joshua Center në kryeqytet , një e moshuar e sëmurë, qëndron pothuajse gjithë kohës e lidhur me litar, me justifikimin se është e...

Politikë 19:23 - 23 Shkurt, 2016

Pëson infarkt punonjësi i OSHEE-së pasi e pushuan nga puna

Ish-Kryetarja e Parlamentit, Jozefina Topalli ka publikuar mesazhin e një qytetari, i cili deklaron se një punonjës i OSHEE Shkodër ka humbur jetën nga një infarkt...

Aktualitet 22:05 - 21 Shkurt, 2016

FOTOT/ Kush po e “ha” kodrën e Lezhës

Në hyrje të qytetit të Lezhës, në afërsi të rrethrrotullimit ka nisur gërryerja e kodrës. Siç duket edhe në fotot e mëposhtme, punimet kanë nisur për...

Aktualitet 09:00 - 21 Shkurt, 2016

Letër në redaksi/ Ja skandalet e Konsullatës shqiptare në Milano

Ne redaksinë e citynews.al ka ardhur një denoncim per Konsullaten shqiptare ne Milano. Në kete leter denoncuese flitet per veprime qe pretendohen si abuzime. Me poshte po...