Connect with Us

Sociale

Sociale 08:25 - 24 Shkurt, 2020

Moti pëson luhatje të mëdha/ Pas temperaturave pranverore, ju presin shtrëngata dhe dëborë

Vendi pritet të përfshihet gjatë kësaj jave nga luhatje të forta të motit. Deri në mesjavë, ashtu siç duket dhe në tabelë, ndikimi i erërave të...

Sociale 08:19 - 24 Shkurt, 2020

Horoskopi i ditës, 24 shkurt 2020

Dashi Do të jetë një ditë surprizash të mëdha, plot me momente dashurie me shpirtin binjak. Do e ndjeni harmoninë në çift dhe gjithçka do të...

Sociale 19:12 - 23 Shkurt, 2020

A na mbron maska nga koronavirusi?/ Këshilla se çfarë duhet të bëjmë

Ditët e fundit është rritur frika për përhapjen e koronavirusit në Shqipëri, pasi deri tani në shtetin fqinj, Itali janë shënuar tre viktimat e para nga...

Sociale 18:59 - 23 Shkurt, 2020

“Nuk ka asnjë rast të koronavirusit në Shqipëri”/ Manastirliu bën sërish thirrje: Mos besoni mesazhe të sajuara

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka theksuar sërish se të gjitha informacionet për koronavirusin në rrugë jo zyrtare nuk duhen konsideruar. Ajo shprehet se nuk ka...

Sociale 18:44 - 23 Shkurt, 2020

Luhatje moti gjatë javës/ Pas ditëve me diell rikthehen shtrëngatat

Në ditët në vijim vendi pritet të përfshihet nga luhatje të forta. Deri në mesjavë, ndikimi i erërave të ngrohta jugore do të sjellë mot me...

Sociale 17:14 - 23 Shkurt, 2020

Përhapja e koronavirusit/ Ish ministri i Shëndetësisë qetëson qytetarët: Asnjë arsye për alarm

Ish ministri i Shëndetësisë Petrit Vasili ka reaguar lidhur me situatën e panikut nga koronavirusi që ka prekur qytetarët. Përmes një postimi në rrjetet sociale, Vaili...

Sociale 16:31 - 23 Shkurt, 2020

Shpërthimi i koronavirusit në Itali/ Ambasada shqiptare apel emigrantëve

Ambasada shqiptare në Itali ka dalë me një njoftim zyrtarë lidhur me situatën e krijuar nga shpërthimi i koronavoirusit në vendin fqinj. Ambasada thotë se deri...

Sociale 16:11 - 23 Shkurt, 2020

“Asnjë rast në Shqipëri”/ Ministria e Shëndetësisë mesazh qytetarëve për koronavirusin

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ka reaguar lidhur me panikun e përhapur për koronavirusin. Ministria fton të gjithë qytetarët që të shmangin informacionet e rreme,...

Sociale 13:39 - 23 Shkurt, 2020

Mjeku shqiptar ngre alarmin/ Ka vetëm një mundësi për tu mbrojtur nga Koronvirusi: Lutjuni Zotit të mos hyjë

Është rritur në rreth 79 mijë numri i personave të prekur nga koronavirusi i cili u shfaq në qytetin Wuhan të Kinës dhe më pas u...

Sociale 10:31 - 23 Shkurt, 2020

Masat për koronavirusin/ Shefja e ISHP jep këshilla: Jemi në atë hap që janë të gjitha vendet e tjera

Specialistja e ISHP, Silva Bino ka dhënë disa këshilla për higjenën personale për tu mbrojtur nga koronavirusi. Sipas Binos, ky virus nuk luftohet vetëm nga strukturat...