Connect with Us

Sociale

Sociale 22:50 - 24 Shkurt, 2020

Manastirliu flet për koronavirusin/ Do ashpërsohen masat në bazë të riskut

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, deklaroi se nëse risku nga “koronavirusi” do të rritet, atëherë do të merren masa më të rrepta. Teksa u pyet në...

Sociale 22:43 - 24 Shkurt, 2020

Pesëfishuan çmimet/ Manastirliu paralajmëron farmacitë: Do ketë kallëzime penale

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, në një lidhje me emisionin “Opinion”, ku po flitet për shpërthimin e “koronavirusit”, është pyetur lidhur me abuzimimin e farmacive me...

Sociale 20:40 - 24 Shkurt, 2020

Punime në rrjet/ OSHEE njofton ndërprerjen e energjisë elektrike në këto zona

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike, (OSHEE), ka njoftuar të tjera ndërprerje të energjisë elektrike në Tiranë. Në njoftim thuhet se do të ketë stakim të energjisë...

Sociale 19:21 - 24 Shkurt, 2020

Lubonja flet nga Italia/ “Jam mirë me shëndet, pa koronavirus”

Koronavirusi ka prekur një numër të lartë personash edhe në shtetin fqinj, Italinë. Analisti, Fatos Lubonja, ka treguar më shumë për situatën që po përjetojnë qytetarët....

Sociale 19:05 - 24 Shkurt, 2020

Mblidhet sërish Task Forca/ Ministria e Shëndetësisë del me njoftimin zyrtar: Tetë raste të testuara rezultuan negative

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ka mbledhur pasditen e sotme sërish Task-Forcën ku u raportua situata e deritanishme në vendin tonë dhe masat e marra....

Sociale 18:39 - 24 Shkurt, 2020

“Rastet e dyshuara kanë dalë negative”/ Drejtoresha e ISHSH qetëson qytetarët për koronavirusin

Drejtoresha e Inspektoratit Shëndetësor, Areti Beruka deklaron se institucionet kanë marrë të gjitha masat për koronavirusin dhe paniku është i panevojshëm. “Po ndodh një panik galopant...

Sociale 18:27 - 24 Shkurt, 2020

Dyshohej për koronavirus/ Shqiptari rezulton negativ

Kanë rezultuar negative analizat mjekësore të emigrantit shqiptar në Itali i cili dyshohej se ishte prekur nga koronavirusi. Ai ka kërkuar ndihmë mjekësore në spitalin e...

Sociale 17:24 - 24 Shkurt, 2020

Koronavirusi/ Rrjeti farmaceutik 5-fishon çmimin e maskave, qytetarët “masakrojnë” Manastirliun

Ministria e Shëndetësisë, Instituti i Shëndetit Publik dhe vetë mjekët bëjnë thirrje vazhdimimisht për ruajtjen e higjienës personale, si një nga masat më të rëndësishme për...

Sociale 16:15 - 24 Shkurt, 2020

I mbijetuan tërmetit/ Kthehen në Shqipëri pas tre muajsh trajtimi dy të dëmtuarit

Kryeministri Edi Rama ka njoftuar se sot u kthyen në Shqipëri pas tre muajsh dy të mbijetuarit prej tërmetit të 26 Nëntorit. Sipas Ramës, Albert Cara...

Sociale 15:57 - 24 Shkurt, 2020

“Kujdes kur teshtini”! Mjeku infeksionist këshillon qytetarët: Ja si të ruheni nga koronavirusi

Mjeku infeksionist, Pëllumb Pipero, qetësoi të gjithë shqiptarët, lidhur me përhapjen globale të koronavirusit, teksa tha se raporti i vdekshmërisë deri më tani është më pak...