Connect with Us

Sociale

Sociale 18:55 - 25 Shkurt, 2020

Koronavirusi/ Ministria e Shëndetësisë u jep 1 mln dollarë spitaleve për shtimin e mjeteve mbrojtëse

Pas mbledhjes së pasdites së sotme të Komitetit Teknik të ekspertëve, me fokus “masat paraprake për parandalimin dhe përhapjen e koronavirusit të ri”, Ministria e Shëndetësisë...

Sociale 18:10 - 25 Shkurt, 2020

Lajmi për dorëheqjen/ Flet drejtori i Spitalit të Kavajës

Pas qarkullimit të lajmit se drejtori i Spitalit të Kavajës, Përparim Daiu kishte dhënë dorëheqjen, ka ardhur edhe reagimi nga ky i fundit. Në një lidhje...

Sociale 17:26 - 25 Shkurt, 2020

Jep dorëheqjen drejtori i Spitalit të Kavajës

Jep dorëheqjen drejtori i spitalit të Kavajës Përparim Daiu. Daiu nuk i ka bërë të ditura arsyet e këtij vendimi, por kohët e fundit ka qarkulluar...

Sociale 16:45 - 25 Shkurt, 2020

Koronavirusi/ Kur dhe si duhet të përdoren maskat?

Përhapja e koronavirusit përtej kufijve të Kinës, me shpejtësi të madhe, duket se po mban në ankth gjithë botën. Një nga vendet më të prekura është...

Sociale 16:17 - 25 Shkurt, 2020

Pas ditëve pranverore, bien temperaturat dhe rikthehen reshjet ne vend

Të gjithë u mësuat tashmë me kapricot e motit me ditë me diell dhe relativisht të ngrohta si dhe direkt më pas ditë me shi e...

Sociale 13:50 - 25 Shkurt, 2020

Rrugët që lidhin Shqipërinë me Italinë/ Qytetarët të pasigurt nëse virusi depërton në vend

Shqipëria ndjek me frikë atë që po ndodh në Itali ndërkohë që vendi luhatet midis mosbesimit se virusi nuk ka mbërritur dhe garancive të autoriteteve shëndetësore se gjithçka është nën...

Sociale 12:59 - 25 Shkurt, 2020

Abuzimi me çmimet e maskave dhe dezinfektuesve/ Prokuroria e Tiranës nis hetimet

Prokuroria e Tiranës ka nisur hetimet për abuzimet me çmimet për maskat dhe produktet e tjera që shërbejnë për parandalimin e simptomave të gripit. Hetimet nisën...

Sociale 11:49 - 25 Shkurt, 2020

Kaos te ADISA/ Bllokohet sistemi, qytetarët presin në radhë

Kaos e njerëz në radhë, është kjo situata mëngjesin e sotëm në Agjencinë e Ofrimit të Shërbimeve të Integruara, (ADISA), në Tiranë. Sipas BW, prej mëngjesit...

Sociale 11:14 - 25 Shkurt, 2020

“Nuk rekomandohet përdorimi i maskës”/ Tomini: Asnjë rast me koronavirus

Specialistja e sëmundjeve infektive në ISHP, Eugena Tomini ka theksuar se deri tani nuk ka asnjë rast me koronavirus në vendin tonë. Sipas saj 8 rastet...

Sociale 10:44 - 25 Shkurt, 2020

Sa na është afruar koronavirusi?/ Shefja e Shërbimit Infektiv në QSUT qetëson qytetarët

Një një situatë ku Italia është e prekur nga koronavirusi dhe deri më tani 7 persona kanë humbur jetën, shefja e Shërbimit Infektiv në QSUT, Najada...