Connect with Us

Sociale

“Mjeku Anibal Byberi ndërroi jetë nga Covid-19”/ Ministria e Shëndetësisë: Humbje e madhe
Sociale 10:19 - 3 Gusht, 2020

“Mjeku Anibal Byberi ndërroi jetë nga Covid-19”/ Ministria e Shëndetësisë: Humbje e madhe

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale me hidhërim të thellë konfirmon humbjen e jetës së mjekut Anibal Byberi në spitalin “Shefqet Ndroqi”, si pasojë e Covid-19....

Sociale 09:15 - 3 Gusht, 2020

Shkoi dje në Sanatorium në gjendje të rëndë/ Ndërron jetë mjeku pneumolog

Ndërron jetë mjeku pneumolog, Animal Byberi. Ditën e djeshme, mjeku Byberaj u paraqit në Sanatorium në gjendje të rëndë shëndetësore. Nuk bëhet e ditur se prej...

Zbuloni profesionet që paguhen më shumë në vend
Sociale 08:15 - 3 Gusht, 2020

Zbuloni profesionet që paguhen më shumë në vend/ Specialistët e IT-së ngjiten në vend të tretë

Kushdo që kërkon të vazhdojë arsimin e lartë, apo të mësojë për një profesion të caktuar, në finale ka si qëllim të arrijë të paguhet sa...

Parashikimi i Motit, e diel 2 gusht
Sociale 08:12 - 3 Gusht, 2020

Ndryshon moti/ Bien temperaturat, ja kur priten reshje

Dita e sotme do të ketë mot kryesisht të kthjellët, vranësira të pakta të përqëndruara përgjatë relieveve malore. Reshej shiu të izoluara përgjatë maleve në Juglindje...

Sociale 22:00 - 2 Gusht, 2020

Humbi nënën një ditë më parë/ Sgarbi mesazh ngushëllues Ramës

Kritiku dhe personaliteti i shquar i artit italian, Vittorio Sgarbi ka ngushëlluar kryeministrin Edi Rama për humbjen e nënës së tij, Aneta Rama përmes një shënimi...

Vendi ‘’pushtohet’’ nga zjarret/ Forcat e zjarrëfikëse nisen drejt Ujit të Ftohtë
Sociale 21:50 - 2 Gusht, 2020

Vendi ‘’pushtohet’’ nga zjarret/ Forcat zjarrëfikëse nisen drejt Ujit të Ftohtë

Vendi është ‘’pushtuar’’ nga zjarret ditën e sotme, ndërsa vatra janë raportuar në Mirditë, Seman dhe Gramsh. Një tjetër vatër zjarri raportohet dhe pranë Ujit të...

Zjarri jasht kontrollit në Mirditë/ Flakët i afrohen banesave, kërkohet ndërhyrje nga ajri
Sociale 21:40 - 2 Gusht, 2020

Zjarri jasht kontrollit në Mirditë/ Flakët i afrohen banesave, kërkohet ndërhyrje nga ajri

Është aktivizuar sërish vatra zjarrit në fshatin Molung në Grykën e Qafë Thanës, mbi fshatin Katund i Vjetër në Rubik te Mirdites. Dy ditë me parë...

Sociale 21:09 - 2 Gusht, 2020

Destinacionet për nesër/ Konfirmohen 39 fluturime nga Rinasi

Konfirmohen 39 fluturime nga Rinasi për nesër, datë 03.08.2020 ⠀⠀ Tirana International Airport njofton se fluturimet e konfirmuara për ditën e hene janë:⠀ Air Serbia –...

Koronavirusi mbyll një tjetër çerdhe në Tiranë
Sociale 20:54 - 2 Gusht, 2020

Koronavirusi mbyll një tjetër çerdhe në Tiranë

Një tjetër çerdhe në Tiranë është mbyllur për shkak të COVID-19. Sipas A2, bëhet fjalë për çerdhen 42 pranë zonës së njohur si “Oxhaku”, ku disa...

Punime në rrjet/ OSHEE njofton ndërprerjen e energjisë elektrike përgjatë 3 ditëve në këto zona të Korçës
Sociale 20:44 - 2 Gusht, 2020

Punime në rrjet/ OSHEE njofton ndërprerjen e energjisë elektrike përgjatë 3 ditëve në këto zona të Korçës

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike, ka njoftuar ndërprerjen e enrgjisë elektrike në datat , 4 dhe 6-7 gusht në disa zona të Korçës. Ndërprerje do...