Connect with Us

Sociale

“Kur teshtijmë nxjerrim 1 milion spërkla”/ Brataj sqaron rëndësinë e maskës: Ne nuk ndalojmë virusin
Sociale 09:16 - 21 Tetor, 2020

“Kur teshtijmë nxjerrim 1 milion spërkla”/ Brataj sqaron rëndësinë e maskës

Kreu i Urgjencës Kombëtare Skënder Brataj foli për situatën e COVID-19, rritjen e rasteve të reja si edhe rëndësinë e përdorimit të maskave edhe në ambiente...

Kapriçot e motit/ Ja çfarë parashikojnë sinoptikanët
Sociale 08:12 - 21 Tetor, 2020

Kapriçot e motit/ Ja çfarë parashikojnë sinoptikanët

Gadishulli i Ballkanit po ndikohet po vijon të ndikohet nga presion i lartë atmosferik i pozicionuar në Europën Veri-lindore e cila po mban mot të qëndrueshëm në territorin...

Aplikimi për dokumentet biometrike/ Ambasada shqiptare në Greqi jep njoftimin e rëndësishëm
Sociale 19:59 - 20 Tetor, 2020

Aplikimi për dokumentet biometrike/ Ambasada shqiptare në Greqi jep njoftimin e rëndësishëm

Ambasada e Republikës së Shqipërisë në Athinë ka bërë një njoftim të rëndësishëm për shqiptarët që duan të pajisen me dokumente biometrike Ambasada shqiptare deklaron se...

Aplikimet për Lotarinë Amerikane/ Njoftimi i rëndësishëm i ambasadës së SHBA: Kujdes…
Sociale 16:26 - 20 Tetor, 2020

NATO i dhuron Shqipërisë 60 respiratorë/ Ambasada amerikane: SHBA e përkushtuar përballë sfidave globale

Ditën e shtunë NATO i dhuroi ninistrisë së Mbrojtjes 60 respiratorë si ndihmë për përballimin e pandemisë së COVID-19. Për këtë ka reaguar edhe Ambasada e...

Disa masa të dobishme kundër Covid-19
Sociale 14:23 - 20 Tetor, 2020

Disa masa të dobishme kundër Covid-19

Nga Erion Dasho  *Duke qënë se vazhdon debati i kotë mbi mbajtjen e maskave në rrugë dhe, nga ana tjetër, ministria dhe komiteti duket se nuk...

Sociale 14:18 - 20 Tetor, 2020

Ndryshon ligji për shëndetin mendor, shtohen rastet për gjobitjen e mjekëve /Ja kur hiqet e drejta e profesionit  

Mjekët që do të kryejnë shtrim të vullnetshëm në spital të personave me çrregullime mendore, pa marrë miratimin nga Ministri i Shëndetësisë do të dënohen me...

Sociale 12:52 - 20 Tetor, 2020

Koronavirusi i merr jetën mjekut të njohur në Kukës

Ndahet nga jeta doktori i njohur kuksian Astrit Haziri Mësohet se ai ishte prekur nga Covid-19 dhe fatkeqësisht nuk e ka fituar dot betejën me koronavirusin....

Sociale 11:40 - 20 Tetor, 2020

Mbyllet kopshti në Korçë/ Rezultojnë pozitiv me koronavirus 4 edukatore

Mbyllet kopshti “Persefoni Treni” në lagjen nr. 2 të qytetit të Korçës. Shkak për mbylljen e kopshtit është bërë infektimi me Covid-19 i punonjësve të këtij...

Sociale 11:17 - 20 Tetor, 2020

Task Forca për shëndetin në terren/ Manastirliu: Na presin muaj të vështirë

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu deklaroi sot se është ngritur Task-Forca, e cila do të kontrollojë në terren zbatimin e masave anticovid, që nga qytetari më...

Maskat me detyrim edhe në rrugë/ Mjekja psikiatre kundër vendimit, pasojat tek qytetarët
Sociale 09:12 - 20 Tetor, 2020

Maskat me detyrim edhe në rrugë/ Mjekja psikiatre kundër vendimit, pasojat tek qytetarët

Nga dita e enjte ka nisur zbatimi i urdhrit për mbajtjen e maskës me detyrim edhe në rrugë, ndërsa është aplikuar edhe gjoba. Ky vendim duket...