Connect with Us

Sociale

Manastirliu në Kuvend/ Katër milion dollarë për vaksinat anti-covid, fillimisht do të vaksinohet 20% e popullatës
Sociale 13:05 - 29 Tetor, 2020

“Katër milion dollarë për vaksinat anti-covid”/ Manastirliu: Fillimisht do të vaksinohet 20% e popullatës

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu, gjatë fjalës saj në Kuvend tha se qeveria shqiptare përmes marrëveshjes që do të ratifikohet në Kuvend me...

Sociale 10:41 - 29 Tetor, 2020

“Nuk duam t’iu shikojmë në spital”/ Mjekja e “Shefqet Ndroqit” thirrje qytetarëve

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, ka publikuar mesazhin e mjekës së spitalit Covid-2 “Shefqet Ndroqi”, Alma Cani. Referuar rasteve në rritje nga koronavirusi, Cani iu bën...

“Të nderuar kolegë, koha për të folur!”/ Erion Dasho thirrje të fortë: Gjithçka e ka një kufi
Sociale 09:12 - 29 Tetor, 2020

“Të nderuar kolegë, koha për të folur!”/ Erion Dasho thirrje të fortë: Gjithçka e ka një kufi

Eksperti i Shëndetit Publik, Erion Dasho, e cilëson mjaft shqetësuese, situatën e pandemisë së Covid-19, në vendin tonë. Në një postim në rrjetet sociale, Dasho ngre...

Kapriçot e motit/ Ja çfarë parashikojnë sinoptikanët
Sociale 08:15 - 29 Tetor, 2020

Kapriçot e motit/ Ja çfarë parashikojnë sinoptikanët

Gadishulli i Ballkanit po ndikohet nga periferia e presionit të ulët atmosferik e cila do të influencojë mot relativisht të paqëndrueshëm në territorin e Shqipërisë. Për...

‘Ishim të shokuar dhe na u mbushën sytë me lot’/ Konsulli shqiptar në Liban tregon detajet e shpëtimit të fëmijëve nga Al-Holi
Sociale 19:26 - 28 Tetor, 2020

‘Ishim të shokuar dhe na u mbushën sytë me lot’/ Konsulli shqiptar në Liban tregon detajet e shpëtimit të fëmijëve nga Al-Holi

“Atë që pamë atje nuk mendoj se do të dëshironte ta shihte dikush ndonjëherë në jetë. Ishte shokimi më i madh i jetës sonë, flas për...

Situatë alarmante në 24 orë/ Gjashtë viktima dhe mbi 300 të infektuar më Covid
Sociale 16:28 - 28 Tetor, 2020

Situatë alarmante në 24 orë/ Gjashtë viktima dhe mbi 300 të infektuar me Covid

Vijon të mbetet shqetësuese situata e Covid në vendin tonë. Ministria e Shëndetësisë njofton se gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 311 raste të reja....

Tragjedi brenda familjes në Prrenjas/ Pak orë pas mëueses, humb jetën nga Covid edhe vëllai
Sociale 13:56 - 28 Tetor, 2020

Tragjedi brenda familjes në Prrenjas/ Pak orë pas mësueses, humb jetën nga Covid edhe vëllai

Një tragjedi brenda familjes në Përrenjas ka ndodhur për shkak të koronavirusit pasi motër e vëlla, kanë humbur betejën me sëmundjen brenda pak orësh. Fillimisht u...

U riatdhesuan nga Siria një ditë më pare/ Katër fëmijët dhe Floresha Rasha nisin procesin e rehabilitimit
Sociale 13:20 - 28 Tetor, 2020

Dje u riatdhesuan nga Siria/ Katër fëmijët dhe Floresha Rasha nisin procesin e rehabilitimit

Katër fëmijët e riatdhesuar dje nga kampi Al-Hol bashkë me Floresha Rashën kanë nisur sot procesin e rehabilitimit dhe integrimit në shoqëri. Mësohet se është ngritur...

E trishtë/ mësuesja në Prrenjas humb jetën nga Covid
Sociale 12:26 - 28 Tetor, 2020

E trishtë/ Mësuesja në Prrenjas humb jetën nga Covid

Një mësuese në Prrenjas k ahumbur jetën pasi ishte infektuar me Covi. Mësohet se mësuesja Irena Bajlozi nuk ka mundur të fitojë dot betejën me virusin....

Sociale 11:23 - 28 Tetor, 2020

Situatë shqetësuese në spitalin e Burrelit/ Infektohen me Covid të gjithë kirurgët

Prej ditës së hënë salla e kirurgjisë në spitalin “Xhavit Mara” të qytetit të Burrelit është jashtë funksionit. Mësohet se mjekët kirurg kanë rezultuar të infektuar...