Connect with Us

Shëndeti

“Po sikur Covid të linte shenja si Murtaja, Lia, Fruthi…”/ Brataj nxjerr fotot dhë bën apelin e fortë
Shëndeti 16:56 - 12 Gusht, 2020

“Po sikur Covid të linte shenja si Murtaja, Lia, Fruthi…”/ Brataj nxjerr fotot dhë bën apelin e fortë

Kreu i Urgjencës Kombëtare, Skender Brataj, ka publikuar disa foto në rrjetet sociale për të treguar rëndësinë që ka respektimi i masave anti-Covid. “Po sikur ky...

Covid-19 mbush spitalet 1 dhe 2/ MSH gati skenarët për përballimin e fluksit
Shëndeti 16:33 - 12 Gusht, 2020

Covid-19 mbush spitalet 1 dhe 2/ MSH gati skenarët për përballimin e fluksit

Zëvendës ministrja e Shëndetësisë Mira Rakacolli, ka qenë e ftuar pasditen e sotme në Neës24, ku ka folur për situatën e Covid-19 në vend. Ajo tha...

Tjetër rekord në Shqipëri/ 141 raste të reja me Covid në 24 orë, 3 viktima
Shëndeti 16:17 - 12 Gusht, 2020

Tjetër rekord në Shqipëri/ 141 raste të reja me Covid në 24 orë, 3 viktima

Shqipëria ka shënuar një tjetër rekord sa i përket rasteve të reja me Covid në 24 orë. Sipas përditësime të fundit ngë MSH, sot në vendin...

Epidemiologu hedh dritë mbi shifrat e Covid-19/ Vret më pak se gripi sezonal
Shëndeti 14:45 - 12 Gusht, 2020

Epidemiologu hedh dritë mbi shifrat e Covid-19/ Vret më pak se gripi sezonal

Epidemiologu Ilir Alimehmeti, përmes një postimi në rrjetet sociale komenton shifrat e vdekjeve të shkaktuara nga virusi i ri. Mjeku thotë se Covid-19 vret më pak...

Manastirliu në Lezhë: Fuqizojmë spitalet rajonale për përballimin e situatës së Covid19
Shëndeti 14:32 - 12 Gusht, 2020

Manastirliu në Lezhë: Fuqizojmë spitalet rajonale për përballimin e situatës së Covid19

Gjatë inspektimit në spitalin e Lezhës, Ministrja Manastirliu deklaroi se po vijon fuqizimi i spitaleve rajonale dhe përgatitja e tyre sipas skenarëve të Komitetit Teknik të...

Testohet vaksina ruse anti Covid te 38 persona/ Ka efekte anësore
Shëndeti 14:10 - 12 Gusht, 2020

Testohet vaksina ruse anti Covid te 38 persona/ Ka efekte anësore

Pas lajmit se Rusia ka zbuluar vaksinën kundër koronavirusit dhe reagimeve të ndryshme nga ana e studiuesve dhe ekspertëve në botë ajo është testuar në vetëm...

Vaksina ruse "jashtë serie"/ Dokumenti: Nuk është testuar siguria
Shëndeti 11:36 - 12 Gusht, 2020

Vaksina ruse “jashtë serie”/ Dokumenti: Nuk është testuar siguria

Dje, presidenti Vladimit Putin njoftoi se vaksina kundër Covid-19 e prodhuar nga shkencëtarët në shtetin që ai drejton është efektive dhe do të regjistrohet brenda disa...

Beteja me Covid-19/ Kina dhe SHBA në garë për vaksinën
Shëndeti 09:23 - 12 Gusht, 2020

Vaksina ruse anti Covid gati/ Ish deputetja e PD: Duhet të jemi shume të interesuar ta blejmë

Ditën e djeshme presidenti rus, Vladimir Putin tha se Rusia ka gati vaksinën kundër Covid. Vaksina ruse anti-Covid, duket se ka ngjallur interes edhe në Shqipëri....

Shëndeti 08:20 - 12 Gusht, 2020

Studimi/ Cigaret elektronike rrisin rrezikun e koronavirusit

Adoleshentët dhe të rinjtë që pinë rregullisht cigare elektronike janë shumë më të predispozuar për t’u sëmurur më rëndë me COVID-19 sesa jo duhanpirësit në të...

Rritje e lehtë e shifrave në 24 orë/ Humbin jetën 5 të infektuar
Shëndeti 16:05 - 11 Gusht, 2020

Rritje e lehtë e shifrave në 24 orë/ Humbin jetën 5 të infektuar

Konfirmohen 140 raste të reja me koronavirus në 24 orët e fundit në Shqipëri. Raportohet se janë kryer 603 testime për të dyshuar të prekur nga...