Connect with Us

Satire Politike

Aktualitet 16:16 - 31 Dhjetor, 2014

Babagjyshi !?

Aktualitet 16:05 - 31 Dhjetor, 2014

Femija, Babagjyshi dhe punonjeset e Postes

Per vitin e ri nje djale i vogel jetim dhe fukara i shkruan babagjyshit te vitit te Ri nje kartoline. “I dashur babagjysh une jam nje...

Aktualitet 15:52 - 31 Dhjetor, 2014

Babagjyshi dhe endacaku

Nje burre ishte shume i varfer shkon ne nje shesh dhe takon nje burre te veshur si babagjyshi dhe i thote: – Babagjysh te lutem me...

Aktualitet 10:33 - 25 Dhjetor, 2014

Filip Cakuli barcaleta per Edi Ramen/ Obama, Kastro, Rama dhe ZOTI!

ZOTI kishte mare nje vendim, per t’ja bere te njohur njerezimit therret Edi Ramen, Fidel Kastron dhe Barak Obamen. Ju kam thirrur te shperndani nje vendimim...

Aktualitet 21:47 - 24 Dhjetor, 2014

Filip Cakuli barcaleta per Edi Ramen/ Obama, Putin dhe Rama

Ne avion ndodheshin Obama, Putin dhe Edi Rama. Avioni peson defekt dhe bie ne nje ishull. Menjehere pasagjeret VIP, gjejne nje bordello ne mes te ishullit...

Aktualitet 17:50 - 22 Dhjetor, 2014

Kulla e Korces dhe kulla Eifel

Nje cift Korcaresh te vendosur prej vitesh ne Paris I kishte gjetur belaja me djalken e tyre se e linte gjithmone zinxhirken e dyqanit te pantallonave...

Aktualitet 11:03 - 22 Dhjetor, 2014

Kulla e Korces dhe cifti i pleqve

Fillojne barcaletat dhe tallja me kullen ne qender te Korces Nje cift pleqsh ne Korce kishin dje pervjetorin e 40-te te marteses. Bene nje tavoline modeste...

Aktualitet 21:26 - 21 Dhjetor, 2014

Polici ne shi

Nje polic po bente sherbimin prane nje dyqani mallerash. Po binte shi, pronajra e dyqanit i drejtorhet policit: -eja mbrenda se po bie shi! Polici i...

Aktualitet 21:22 - 21 Dhjetor, 2014

Nena leter policit

I dashur biri im! Te shkruaj keta pak rreshta qe ti ta dish qe te kam shkruar. Nese e merr kete leter, do te thote qe...

Satire Politike 14:11 - 16 Dhjetor, 2014

Certifikata e marteses

Gruaja: Shpirt…..Cfare po kerkon? Burri : Asgje. Gruaja: Asgje…?? Ke nje ore qe po lexon certikifaten e marteses?? Burri: Thjesht po kerkoja daten e skadimit.