Connect with Us

Satire Politike

Satire Politike 14:17 - 15 Mars, 2015

Mace qesharake

Të pasurit një mace për disa është një kënaqësi dhe dëshirë shumë e madhe. Por ka raste kur macet bëjnë disa veprime qesharake. Ja disa prej...

Satire Politike 20:06 - 13 Mars, 2015

Ja rastet kur torta e dasmës shkakton të qeshura

Zakonisht dasma është një nga rastet më serioze në jetën e njeriut. Kjo sepse të lidhësh jetën me dikë është një vendim i rëndësishëm dhe me...

Satire Politike 17:40 - 12 Mars, 2015

Ja si reagon një qen kur provon limon

A e keni menduar ndonjëherë se si mund të reagojë një qen kur i jepet një limon? Nëse jo, atëherë ju ftojmë të shikoni këtë video....

Satire Politike 17:34 - 10 Mars, 2015

Projektet e dështuara të arkitektëve

Ekzistojnë disa projekte ku duket qartë që arkitektët të cilët i kanë realizuar, kane realizuar nje dështim te vërtetë. Më poshtë gjeni 5 prej tyre, ku patjetër, sapo...

Satire Politike 14:45 - 10 Mars, 2015

Të dukesh si personazhet e filmave vizatimorë

Secili prej nesh ka personifikim e vet, por ndonjëherë ndodh që kur ju shihni dikë ju duket shumë i njohur. Dhe gjithashtu gjëja më e mahnitshme është...

Satire Politike 00:40 - 8 Mars, 2015

Po sikur kafshët të na trajtonin ashtu si i trajtojmë ne ata?

Po sikur kafshët të na trajtonin ashtu si i trajtojmë ne ata? Këto pamje vizatimore të rolit të kundërt njeriu/kafsha të bëjnë të mendosh pak kur e...

Kryesore 00:25 - 7 Mars, 2015

Kur problemi kthehet në humor

Na ndodhesh shpesh të gjendemi në situata të sikletshme, por ka dhe raste kur i gjithë problemi kthehet në një të qeshur të madhe. Më poshtë...

Satire Politike 22:36 - 6 Mars, 2015

‘Selfie’, kur shndërrohesh në një majmun

Një ilustrator në internet, i njohur me llogarinë e tij si SLOTHDUDE ka fituar famë duke transformuar njerëzit në ‘majmunë’ bazuar në fotot ‘selfie’ të shpërndara...

Satire Politike 14:42 - 4 Mars, 2015

Vëllezërit bëjnë të njëjtat foto pas shumë vitesh

Disa foto interesante janë shpërndarë nga djem nëpër botë, të cilët kanë krijuar të njëjtat situata sikur të ishin ende të vegjël ne te njetat pozicione.

Kryesore 10:24 - 3 Mars, 2015

Video/ Ja si peshkohet thjesht dhe pa pasur ftohtë

Një peshkatar nga Serbia është bërë hit në rrjetet sociale, me video-n e tij të pazakontë, ku shihet se si ka praktikuar një mënyre të pazakontë...