Connect with Us

Satire Politike

Shakaja e fundit e Koço Devoles
Satire Politike 13:41 - 22 Nentor, 2020

Nga Mitro Çela/ KU KA LINDUR KOÇO DEVOLE?!

—Nga Kuçova apo Çarçova?- -Alo…Koço! Kam bërë një esse. -Ma dërgo! Kur të jem i lirë do ta këndoj! -Pse edhe në karantinë nuk të del...

Satire Politike 13:15 - 28 Tetor, 2020

Protestë nga demokratët e Korçës/ Bashkë me Salianjin duam edhe Gridën

Përjashtimi i Ervin Salianjit nga komisioni “Ruli-Luli”, nuk është pritur mirë nga demokratët e Korçës, të cilët kanë filluar protestën. Një ditë më parë, një grusht...

Rama del në mbrojtje të Carlo Bolinos/ Sulmi i Metës skandaloz, çfarë dreqin do akoma…
Satire Politike 11:33 - 18 Tetor, 2020

Satirë për të mos u humbur/ Ç’do thonë për Ramën një ditë pas 25 prillit

Nga Agim Xhafka Majko:- Më budalla nuk kisha ndeshur në jetën time. Ndaj i hapa rrugë kaq vjet. Braçe:- Në asnjë mbledhje qeverie nuk mori pjesë....

Amerikani i “marrë” në Golem/ Mitro Çela rrëfen historinë e padëgjuar
Satire Politike 10:29 - 17 Tetor, 2020

“Amerikani i “marrë” në Golem”/ Mitro Çela rrëfen historinë e padëgjuar

Në Golem është një shkollë. Teknike. E lashtë me një histori amerikane. Themelet e shkollës i hapi një amerikan: Charles Telford Erikson. Në vitin 1908 Erikson...

Rama del në mbrojtje të Carlo Bolinos/ Sulmi i Metës skandaloz, çfarë dreqin do akoma…
Satire Politike 11:08 - 16 Tetor, 2020

Foto-Afera 400 milionë euro e inceneratorëve “çmend” Ramën/ Shpërthejnë memet në rrjet  

Kryeministri Edi Rama është shfaqur mbrëmë në emisionin “Opinion”, ku ka tentuar të mbrojë aferën 400 milionë euro të koncesionit të inceneratorëve. Por ndërsa Rama bënte...

Video-7 herë 7 mos bëjnë 77?!/ Luli “shkëlqen” sërish
Satire Politike 16:21 - 12 Tetor, 2020

Video-7 herë 7 mos bëjnë 77?!/ Luli “shkëlqen” sërish

Kryetari i Republikës së re, Lulzim Basha e ka treguar me kohë se është një “gjeni” në matematikë. Kështu, pas “perlave” si 7 herë 7 bëjnë...

Plas në rrjet/ Partia PITH kërkon Klevis Balliun
Satire Politike 12:13 - 9 Tetor, 2020

Plas në rrjet/ Partia PITH kërkon Klevis Balliun

Skualifikimi i Klevis Balliut në Pogradec nga gara si kandidat i PD për deputet ka sjellë edhe humor në rrjetet sociale. Një faqe e quajtur PITH,...

Video+foto -Ilir Meta tapë përballë Fevziut/ Flet Balliu dhe zëdhënës Blushi
Satire Politike 10:33 - 9 Tetor, 2020

Foto+video-Ilir Meta tapë përballë Fevziut, zbulohet ku dhe me kë piu/ Flet Balliu dhe zëdhënës Blushi

Mbrëmjen e djeshme, në emisionin “Opinion” të Blendi Fevziut, presidenti Ilir Meta u shfaq tapë. I dehur nga gëzimi se po shikonte Fevziun apo nga dy...

Si e lufton “kapter” Lleshaj, krimin dhe drogën
Aktualitet 10:40 - 5 Tetor, 2020

Si e lufton krimin dhe drogën, “kapter” Lleshaj

Ministri i Brendshëm, ish-gjenerali Sandër Lleshaj, i kthyer në “kapter” partie, bën çdo ditë një luftë të fortë me krimin dhe me drogën. Çdo ditë ai...

Satire Politike 11:43 - 2 Tetor, 2020

Pak lëng rrushi për Lulzim Bashën

Kryetari i Republikës së re, Luli Basha dje u shfaq te Çlirim Peka. Ky i fundit i bëri “qoken” kryetarit të Republikës së re, sepse vëllai...