Connect with Us

Satire Politike

Video+foto -Ilir Meta tapë përballë Fevziut/ Flet Balliu dhe zëdhënës Blushi
Satire Politike 10:33 - 9 Tetor, 2020

Foto+video-Ilir Meta tapë përballë Fevziut, zbulohet ku dhe me kë piu/ Flet Balliu dhe zëdhënës Blushi

Mbrëmjen e djeshme, në emisionin “Opinion” të Blendi Fevziut, presidenti Ilir Meta u shfaq tapë. I dehur nga gëzimi se po shikonte Fevziun apo nga dy...

Si e lufton “kapter” Lleshaj, krimin dhe drogën
Aktualitet 10:40 - 5 Tetor, 2020

Si e lufton krimin dhe drogën, “kapter” Lleshaj

Ministri i Brendshëm, ish-gjenerali Sandër Lleshaj, i kthyer në “kapter” partie, bën çdo ditë një luftë të fortë me krimin dhe me drogën. Çdo ditë ai...

Satire Politike 11:43 - 2 Tetor, 2020

Pak lëng rrushi për Lulzim Bashën

Kryetari i Republikës së re, Luli Basha dje u shfaq te Çlirim Peka. Ky i fundit i bëri “qoken” kryetarit të Republikës së re, sepse vëllai...

“Mos kërko shpëtim tek unë”/ Mitro Çela rrëfen bisedën e padëgjuar me Sabri Godon
Satire Politike 12:35 - 22 Shtator, 2020

“Mos kërko shpëtim tek unë”/ Mitro Çela rrëfen bisedën e padëgjuar me Sabri Godon

SABRI GODO BEHAR 2009.Për të “vrarë” vapën dhe urinë, përfundova te “Strofka e Ariut”. Në sallë kishte zënë vend Sabri Godo. Ka shumë “sebepe” në jetë...

Satire Politike 14:45 - 2 Shtator, 2020

Basha arrin fitoren e parë

Kreu i Republikës së re, Lulzim Basha më në fund ka arritur fitoren e tij të parë në karrierën e tij politike. Kjo është një vlerë...

“I ke hapur një telash të madh Olldashit...”/ Mitro Çela tregon biseden e Berishës me ministrin dhe historinë e Pelikanit Kaçurrel
Satire Politike 14:43 - 28 Gusht, 2020

“I ke hapur një telash të madh Olldashit…”/ Mitro Çela tregon biseden e Berishës me ministrin dhe historinë e Pelikanit Kaçurrel

Nga Mitro Çela  ZOGU I RRALLË Rruga Fier – Vlorë ishte parashikuar të ndërtohej me finacim të Bashkimit Evropian. Viti 2008. Në Bruksel, për të firmosur...

Satire Politike 12:17 - 27 Gusht, 2020

Pse na duhet ky intelektual?/ Të gjitha rastësitë e drogës i ndodhin Ylli Ndroqit

Në datën 3 gusht 2020, SPAK bëri të ditur se me vendim të Gjykatës së Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar, ka sekuestruar pasurinë e...

Apeli rrëzon kërkesën e Ndroqit/ Lë në fuqi sekuestron e pasurive
Satire Politike 10:35 - 25 Gusht, 2020

Ylli Ndroqi (Xhemail Pasmaçiu) fillon të shkruajë shqip

Ka disa të vërteta, që dikujt mund të mos i pëlqejnë, por e vërteta ngelet e tillë, sado hidhur mund t’i vijë kujtdo. I tillë është...

“Kush del toples bëhet deputete”/ Mitro Çela tregon biseden me ish-misin, mesazhi që i çoi gabimisht
Satire Politike 10:14 - 21 Gusht, 2020

“Kam një hall, më tradhëton gruaja”/ Mitro Çela rrëfen historinë e padëgjuar

Nga Mitro Çela * NARCISTE U ulëm ballë për ballë. – Si të quajnë? – Anonim. Kam një hall. Më tradhëton gruaja! – Nuk je as...

“Kush del toples bëhet deputete”/ Mitro Çela tregon biseden me ish-misin, mesazhi që i çoi gabimisht
Satire Politike 09:15 - 20 Gusht, 2020

“Kush del toples bëhet deputete”/ Mitro Çela tregon biseden me ish-misin, mesazhi që i çoi gabimisht

Nga Mitro Çela TOPLES! Një vajzë. Ish mis. Erdhi tek Top Channel. Mu lut duke më përqafuar: -Dua të punoj në Top! -Si paradhënje, – i...