Connect with Us

Politikë

Aktualitet 10:33 - 15 Prill, 2015

Arrihet marrëveshja PD-PR/ Mediu: Grida Duma, një zë i rëndësishëm i opozitës

Pak çaste para zyrtarizimit të kandidatit për Bashkinë e Durrësit nga Kreu i PD-së Lulzim Basha, Mediu tha se ka patur diskutime të përbashkëta me kreun e...

Politikë 10:28 - 15 Prill, 2015

Mediu: Duka do të ishte kandidat fitues për Bashkinë e Durrësit

Kreu i Partisë Republikane, Fatmir Mediu ka deklaruar se Agron Duka do të ishte kandidat fitues pëe Bashkinë e Durrësit. Pak çaste para zyrtarizimit të kandidatit...

Politikë 10:18 - 15 Prill, 2015

Mediat: Grida Duma kandidate e PD-së për Durrësin

Mediat kanë shkruar ditët e sotme se opozita nuk do t’ja besojë Agron Dukës Bashkinë e Durrësit, por Sekretares për Marrëdhëniet me Publikun, Grida Duma. Ndërkohë...

Aktualitet 10:06 - 15 Prill, 2015

Boçi: Bllokimi i doktoraturave bonus për klientët privatë të qeverisë, projektligji rrezikon të zhdukë universitetet publike

Deputeti dhe kryetari i Departamentit të Arsimit në Partinë Demokratike, Luçiano Boçi, e ka cilësuar bllokimin prej dy vitesh të doktoraturave nga Ministria e Arsimit si...

Politikë 10:05 - 15 Prill, 2015

Mandati i Kokëdhimës, Ristani: Maxhoranca do t’ia fshehë çështjen Gjykatës Kushtetuese

Këshilli i Rregullores, Mandateve dhe Imuniteteve zhvilloi sot mbledhjen e radhës në të cilën shqyrtoi kërkesën e PD­-së për konstatimin e pavlefshmërisë dhe mbarimin e mandatit...

Aktualitet 10:05 - 15 Prill, 2015

PS zyrtarizon kandidatët e bashkive për qarkun e Gjirokastrës

Partia Socialiste ka zyrtarizuar kandidatët e saj për Bashkitë e qarkut të Gjirokastrës. Deputeti i këtij qarku, Arben Ahmetaj bëri publik sot emrat që do të...

Politikë 10:00 - 15 Prill, 2015

PS zyrtarizon kandidatët e bashkive për qarkun e Gjirokastrës

Partia Socialiste ka zyrtarizuar kandidatët e saj për Bashkitë e qarkut të Gjirokastrës. Deputeti i këtij qarku, Arben Ahmetaj bëri publik sot emrat që do të...

Aktualitet 09:58 - 15 Prill, 2015

Stefan Çipa: Sondazhet e PS-së për Bashkinë e Sarandës nuk ekzisojnë

Kryetari aktual i Bashkisë së Sarandës, Stefan Çipa ka deklaruar se nuk do të kandidojë si i pavarur në zgjedhjet lokale të 21 Qershorit. Në një...

Aktualitet 09:53 - 15 Prill, 2015

Grida Duma për Durrësin/ CityFm.al e publikoi një muaj me parë

Në garën për 21 qershorin nga Partia Demokratike për bashkinë e Durrësit do të jetë Grida Duma. Ish zv.ministrja e Integrimit, koordinatorja për Marrëdhënie me Publikun...

Politikë 09:51 - 15 Prill, 2015

Stefan Çipa: Sondazhet e PS-së për Bashkinë e Sarandës nuk ekzisojnë

Kryetari aktual i Bashkisë së Sarandës, Stefan Çipa ka deklaruar se nuk do të kandidojë si i pavarur në zgjedhjet lokale të 21 Qershorit. Në një...