Connect with Us

Politikë

Politikë 15:52 - 27 Shkurt, 2020

Gjonaj i përgjigjet publikisht Metës/ Show presidencial, kauzë fiktive në funksion të betejave të tij politike

Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj i është përgjigjur akuzave të presidentit Ilir Meta gjatë ditëve të fundit për falsifikim të protokollit të shtetit në funksion të...

Politikë 15:28 - 27 Shkurt, 2020

“Nuk është fitore për artistët”/ Avokati i njohur zbulon planin e Ramës dhe Veliajt për shembjen e Teatrit

Avokati i njohur Altin Goxhaj shkruan se rënia e variantit “Fusha” per Teatrin Kombëtar, nuk eshte fitore për artistët, por, sipas tij: vetëm një strategji e...

Kryeministri Rama tek selia e PS
Politikë 14:20 - 27 Shkurt, 2020

Socialistët kërkojnë dorëheqjen e Ramës/ Zbardhet letra, kush janë firmëtarët  

Ndërkohë që në datë 29 shkurt, PS pritet të mbledhë Kongresin, mësohet se një grup personalitetesh të larguara tashmë nga kjo forcë politike kanë kërkuar dorëheqjen...

Politikë 14:05 - 27 Shkurt, 2020

Fahri Balliu sulmon Berishën për Nexhmijen/ Nuk e çoi përpara akuzave të forta e të vërteta

Ish-gazetari i “Zërit të Popullit”, i akuzuar edhe ish-spiun, Fahri Balliu ka reaguar pas ndarjes nga jeta të Nexhmije Hoxhës. I ftuar në Syri TV, Fahri...

Politikë 13:52 - 27 Shkurt, 2020

Nuk ndalet Meta/ Shqiponjat do kthehen në folenë e tyre

Presidenti Ilir Meta vijon të përcjellë mesazhe të forta në lidhje me tubimin e paralajmëruar, për datën 2 mars. Në një postim në rrjetet sociale, Meta...

Politikë 12:50 - 27 Shkurt, 2020

Ben Blushi bën vjehrrin miliarder/ CNA.al zbulon pasurinë 5 milionë dollarë

Pasuria e ish-politikanit dhe gazetarit, të kthyer së fundi në menaxher të një televizioni, Ben Blushi llogaritet të jetë me miliona e miliona dollarë. Kjo sipas...

Politikë 12:44 - 27 Shkurt, 2020

Masat për koronavirusin/ Rama zbulon se ku do të ngrihet karantina

Kryeministri Edi Rama mblodhi sot Komitetin Kombëtar të Sigurisë, lidhur me masat e marra deri më tani për parandalimin e Koronavirusit në vend. Rama bëri me...

Politikë 12:36 - 27 Shkurt, 2020

Ulja për Reformën Zgjedhore/ Borchardt: Palët ende larg arritjes së kompromisit

Ambasadori i OSBE-së në Tranë, Bernd Borchardt,  teksa ka komentuar uljen në tryezë për Reformën zgjedhore të palëve politike në Shqipëri, u shpreh se ky është...

Politikë 12:04 - 27 Shkurt, 2020

Alesia Bami e thotë troç/ “Për luksin që shihni s’paguaj asgjë, çdo gjë e zgjedhim me…”

Moderatorja e njohur Alesia Bami, shkaktoi mjaft bujë në rrjetet sociale, pas një deklaratë të bërë në emisionin e  “E Diell” ku tha se e kalonte...

Politikë 11:28 - 27 Shkurt, 2020

“Presim këngën që do e përjetësojë”/ Olli tregon “trimërinë” e Ramës në mes të Moskës: I bëmë sërish zap

Anëtari i Bordit Drejtues të Bindjes Demokratike, Leonard Olli ka komentuar vizitën që kryeministri Edi Rama bëri një ditë më parë në Moskë, dhe takimin e...