Connect with Us

Politikë

Politikë 16:56 - 2 Maj, 2015

Berisha: Rama miting të dështuar në Kukës, më shumë gardistë se qytetarë

Ish-Kryeministri Sali Berisha e ka quajtur të dështuar takimin e mbajtur ditën e sotme në qytetin e Kukësit nga Kryeministri Rama. Përmes një postimi në rrjetin social Facebook,...

Politikë 16:39 - 2 Maj, 2015

Kandidati Kosova takohet me përfaqësues të bizneseve të vogla

Kandidati demokrat për kryetar Bashkie në Tiranë, Halim Kosova, u takua me përfaqësues të bizneseve të vogla që kanë përfituar dhe e kanë nisur sipërmarrjen e...

Aktualitet 14:53 - 2 Maj, 2015

VIDEO/ Ja konflikti fizik mes militantëve gjatë takimit të Grida Dumës në Durrës

Lapsi.al siguron videon e incidentit të ndodhur një ditë më parë në Shkozet të Durrësit, gjatë një takimi elektorat të kandidates së PD për Durrësin, Grida...

Politikë 14:20 - 2 Maj, 2015

Basha: Askush nuk mund të prekë “cunamin” që do sjellë ndryshimin

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka  qenë sot në qytetin e Durrësit nga ku reaguar pas incidentit të Grida Dumës, ku disa militantë kundërshtarë sulmuan...

Politikë 13:59 - 2 Maj, 2015

Besnik Bare: Basha nuk mund të fshihet nga premtimet e pambajtura

Partia Socialiste ka akuzar sërish kryetarin aktual të Bashkisë së Tiranës, Lulzim Basha, se ai nuk ka mbajtur asnjë nga premtimet e dhënë katër vite më parë. Në...

Politikë 13:52 - 2 Maj, 2015

Berisha: Fushatë me banditë, rrugeçer, perversë e gojëpistë. Rama i tmerruar nga humbja!!

Ish kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha, ka reaguar nëpërmjet rrjeteve sociale për incidentit e djeshëm në Durrës ku simpatizantët e dy partive u konfrontuan me njëri-tjetrin. ...

Politikë 13:47 - 2 Maj, 2015

Haxhinasto: Standarde moderne për bypass-in e Rrogozhinës

Ministri i Transportit dhe Infrastruktures, Edmond Haxhinasto, inspektoi  sot punimet e ndërtimit të bypass-it të Rrogozhinës. Në një kohë që projekti duhet të përfundoje në fillim të...

Politikë 13:23 - 2 Maj, 2015

Grida Duma vijon takimet me banorët e Durrësit

Kandidatja e Partisë Demokratike për bashkinë e Durrësit, Grida Duma, ka vijuar edhe sot takimet elektorale në lagje të ndryshme të qytetit. Gjatë takimeve me qytetarët,...

Politikë 13:11 - 2 Maj, 2015

Sazan Guri dorëzon firmat e nevojshme për të qenë kandidat për Bashkinë Tiranë

Tashmë garës për Bashkinë e Tiranës i shtohet edhe një kandidat i pavarur. Ai është Sazan Guri, i cili dorëzoi sot në KQZ firmat për tu...

Politikë 12:33 - 2 Maj, 2015

Bashkëbisedim me sportistët/ Veliaj: Tirana mundësi e madhe e zhvillimit turistik e sportiv

Kandidati për kryetar Bashkie për Tiranën i Partise Socialiste dhe koalicionit te majte, Erion Veliaj, ka zhvilluar një takim me të rinjte sportiste në ambientet e...