Connect with Us

Politikë

Aktualitet 22:18 - 21 Shkurt, 2016

Berisha: Nesër në 10:00 protestë përpara Bashkisë Tiranë

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka bërë thirrje për të protestuar nesër kundër betonizimit të liqenit. Përmes një statusi në rrjetin social Facebook, Berisha shprehet se neser ne...

Aktualitet 21:34 - 21 Shkurt, 2016

Protesta kundër Veliajt/ PD publikon posterin dhe sloganet

Partia Demokratike ka publikuar posterin dhe sloganet të cilat do të shoqërojnë protestën e ditës së nesërme kundër Kryebashkiakut Erion Veliaj. Përmes një njoftimi zyrtar,  PD bën...

Aktualitet 21:03 - 21 Shkurt, 2016

Artan Fuga: Arbian Mazniku meriton medaljen e shkatërrimit

Profesori Artan Fuga është shprehur se Zv.Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Arbian Mazniku meriton medaljen e shkatërrimit. Përmes një postimi në rrjetin social Facebook, Fuga argumenton...

Aktualitet 20:26 - 21 Shkurt, 2016

Braçe sulmon Veliajn/ Kundër betonizimit të Parkut të Liqenit!

Deputeti socialist Erjon Braçe ka sulmuar Kryebashkiakun Erion Veliaj lidhur me betonizimin e Parkut të Liqenit Artificial. Përmes një shkrimi, Braçe argumenton se është kundër ndërtimit...

Aktualitet 20:14 - 21 Shkurt, 2016

Anika Dokle: Të bëhet referendum lokal për Këndin e Lojrave tek Liqeni!

Vajza e deputetit socialist Namik Dokle, Anika Dokle shprehet se është i nevojshëm një referendum lokal për sa i përket ndërtimit të Këndit të Lojrave tek...

Politikë 17:37 - 21 Shkurt, 2016

Berisha: Rama urdhëroi dhunën ndaj protestuesve

Ish-kryeminstrit i vendit, Sali Berisha, ka akuzuar kryeminstrin e vendit, Edi Rama, për dhunën dhe terrorin e sotëm të policisë ndaj protestuesve tek Parku i Liqenit...

Politikë 16:44 - 21 Shkurt, 2016

Protesta tek Parku i Liqenit/ Reagon kryeministri Rama: Shiheni për çfarë protestojnë

Kryeministri i vendit, Edi Rama, ka reaguar për protestën e sotme tek Parku i Liqenit Artificial. Nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale, Rama ka publikuar videon...

Politikë 15:37 - 21 Shkurt, 2016

Belind Këlliçi: Erion Veliaj i ka hedhur lakun në fyt Tiranës, të bashkohemi për t’ia rikthyer qytetarëve

Kryetari i Forumit Rinor të Partisë Demokrtike, Belind Këlliçi, u ka bërë thirrje qytetarëve që ditën e nesërme të bashkohen në protestë kundër simbolit të korrupsionit,...

Politikë 14:19 - 21 Shkurt, 2016

Berisha: Edi Rama para qytetareve shqiptarë me urrejtje aterore

Ish-kryeministri  vendit, Sali Berisha, ka akuzuar kryeministrin aktual, Edi Ramën, se ka të njëjtën frymë si diktatori Enver Hoxha. Nëpërmjet një statusi në rrjetet sociale, Berisha...

Politikë 14:01 - 21 Shkurt, 2016

Materniteti Pogradecit në gjendje të mjerë/ Shëndetësia Rama-Beqa mashtrim

Deputetët demokratë vijojnë denoncimet nga terreni të rrënimit të spitaleve dhe sistemit shëndetësor në të gjithë vendin. Deputetja e Korcës Eleina Qirici ishte në maternitetin e...