Connect with Us

Politikë

Politikë 11:07 - 28 Maj, 2020

Pas shembjes së Teatrit/ Tabaku ngre alarmin: Veliaj kërkon të fusë në borxh gjithë Shqipërinë

Ish deputetja e PD, Jorida Tabaku ka ngritur alarmin se kryebashkiaku Erion Veliaj kërkon të fusë në borxh gjithë Shqipërinë pas shembjes së Teatrit Kombëtar. Sipas...

Politikë 10:49 - 28 Maj, 2020

“Ju nuk ia keni kaluar Bashkisë, Teatrin”/ Rudina Hajdari publikon detajet, pse shembja ishte e paligjshme

Deputetja e opozitës parlamentare, Rudina Hajdari gjatë interepelancës së mbajtur sot me kryeministrin Rama për çështjen e Teatrit Kombëtar, ka folur duke u bazuar në dokumente....

Politikë 10:42 - 28 Maj, 2020

“Në bankën e të akuzuarve”/ Hajdari i “plas” Ramës në sy dokumentat për Teatrin

Deputetja e opozitës, Rudina Hajdari ka replikuar sot me kryeministrin Edi Rama lidhur me shembjen e godinës së Teatrit Kombëtar. Teksa e quajti një akt barbar,...

Politikë 10:40 - 28 Maj, 2020

“I kam mbaruar fjalët e mia”/ Rama ‘flet në Kuvend’ me deklaratat e artistëve pro Teatrit

Kryeministri Edi Rama ka dhënë “llogari” sot në Kuvend në lidhje me çështjen e Teatrit Kombëtar. Nga foltorja e Kuvendit, Kryeministri Edi Rama, ka zgjedhur që...

Politikë 10:26 - 28 Maj, 2020

“Paratë e qytetarëve ua jep oligarkëve”/ Qytetarët e Fushë Krujës i tregojnë hallet Bashës

Kryetari i PD, Lulzim Basha ka shkuar sot në Fushë Krujë ku ka dëgjuar hallet dhe problemet e qytetarëve. Basha thotë se punonjës dhe drejtues të...

Politikë 10:23 - 28 Maj, 2020

Rudina Hajdari “shkund” parlamentin/ Akuzon Ramën për tentativë vrasje

Deputetja demokrate Rudina Hajdari ka folur me tone të forta sot në foltoren e Kuvendit, në lidhje me çështjen e shembjes së Teatrit Kombëtar. Deputetja Hajdari...

Politikë 09:40 - 28 Maj, 2020

Manjani publikon videon dhe bën ironinë therëse/ Kush bën ‘lobbying’ në Amerikë, akoma dhe më mirë

Ish-ministri i Drejtësisë Ylli Manjani përmes një postimi në rrjetet sociale bën një ironi therëse me politikën shqiptare. Sipas Manjanit kur bën lobbing në Amerikë është...

Politikë 09:22 - 28 Maj, 2020

Tre ditë para afatit/ Yuri Kim akim një e nga një me 4 anëtarët e Këshillit Politik

Ambasadorja Yuri Kim pritet të zhvillojë një takim me të katërt anëtarët e Këshillit Politik të Reformës Zgjedhore. Mësohet se Kim do të ketë takime te...

Politikë 09:11 - 28 Maj, 2020

Mitro Çela ka një mesazh për ambasadoren Kim

Nga Mitro Çela ZONJA KIM Megjithë “vellon” e diplomatit, edhe pse në krah të Bashes, zonja Yuri Kim, duket e trazuar. Së pari. Sulm i hapur...

Politikë 23:24 - 27 Maj, 2020

“Opozita më donte jashtë tryezës”/ Hajdari: Bylykbashi dhe Vasili shumicën e rasteve krah Gjiknurit

Deputetja dhe bashkëkryetarja e Komisionit të Reformës Zgjedhore, Rudina Hajdari, deklaroi se opozita joparlamentare nuk ka dashur që ajo të ulej në tryezën e Reformës Zgjedhore....