Connect with Us

Politikë

Politikë 12:03 - 28 Shkurt, 2020

Tubimi i thirrur nga Meta/ Rama: Nuk kam luksin të merrem me të, ai ka më shumë se një shtëpi

Kryeministri Edi Rama është pyetur sot lidhur me tubimin e thirrur nga presidenti Ilir Meta më 2 mars. Rama u përgjigj se nuk do të merret...

Politikë 11:46 - 28 Shkurt, 2020

Arrestimi i Henri Çilit/ Kryeprokurori Çela: Frytet e prokurorisë së pavarur

Kryeprokurori Olsian Çela ka reaguar pas arrestimit të pronarit të UET, Henri Çili. Sipas Çelës ky është fryt i prokurorisë së pavarur. “Puna e prokurorisë, frytet...

Politikë 11:44 - 28 Shkurt, 2020

Skemë korrupsioni për lirimin e të dënuarve nga burgu/ Në pranga edhe ish-kandidati për deputet, zbulohet emri

Në orët e para të mëngjesit të sotëm është vënë në pranga pronari i UET, Henri Çili, pasi akuzohet si i përfshirë në një skemë korupsioni...

Politikë 11:29 - 28 Shkurt, 2020

Reforma Zgjedhore/ Hajdari: Propozimet e PD, të “ashpra”. Nuk mund të plotësohet çdo gjë që do të kërkojmë

Deputetja e opozitës, Rudina Hajdari thotë se propozimet e Partisë Demokratike në tryezën e Reformës Zgjedhore në disa raste kanë qenë të “ashpra” teksa thekson se...

Politikë 11:07 - 28 Shkurt, 2020

“Identifikim, votim dhe numërim elektronik”/ Zbardhen propozimet e opozitës për Reformën Zgjedhore

Zbardhet propozimi i opozitës për procedurën e identifikimit elektronik që do të paraqitet në tryezën e Reformës Zgjedhore. Me anë të këtyre elementëve të reformës synohet...

Politikë 10:58 - 28 Shkurt, 2020

“Edhe mimozat janë të mirëpritura”/ Presidenca vë pikat mbi “i” për 2 Marsin

Zëdhënsi i Presidentit, Ilir Meta, Tedi Blushi ka bërë thirrje për manifestimin e 2 Marsit. Blushi bën me dije se nuk kërkojnë vetëm pjesëmarrjen e qytetarëve...

Politikë 10:41 - 28 Shkurt, 2020

Video-“Të bashkohemi për pranverën Kuq e Zi”/ Meta tjetër mesazh qytetarëve

Presidenti Ilir Meta i ka drejtuar një mesazh qytetarëve, në lidhje me tubimin e paralajmëruar, të datës 2 mars. Në një postim në rrjetet sociale, Meta...

Politikë 09:31 - 28 Shkurt, 2020

Shpërthen lënda plasëse në një automjet në Tiranë

Një automjet ka shpërthyer gjatë orëve të vona të natës në fshatin Zgafnor të Njësisë Administrative Zall Herr. Sipas policisë në automjetin tip “Volksëagen” dyshohet se...

Politikë 23:18 - 27 Shkurt, 2020

Fevziu i dhuron stilolaps/ Meta puth live Kushtetutën dhe ia fal moderatorit

Gazetari Blendi Fevziu i ka dhuruar mbrëmjen e sotme në emisonin e tij një stilolaps të personalizuar presidentit Ilir Meta. “Ne të kemi dhuruar një stilolaps,...

Politikë 23:04 - 27 Shkurt, 2020

“Me qetësi dhe dashuri”/ Meta ndryshon “moton” e tij

“Me qetësi dhe dashuri” ka qenë “motoja” e presidentit Ilit Meta. Teksa ishte i ftuar në studion e Opinion, një nga komentuesit ka pyetur Metën se...