Connect with Us

Politikë

ish-kreu i pd ne kukes, ibsen elezi
Lajm i Rekomanduar 14:54 - 18 Gusht, 2019

“Lutu që të mbajë kohë e mirë me Lulin”/ Ibsen Elezi thumbon Ramën

Ish kreu i PD-së Kukës, Ibsen Elezi ka ironizuar kryeministrin Edi Rama, në lidhje me të inkriminuarit që ai kandidon për kryebashkiakë apo dhe deputetë. Elezi...

Lajm i Rekomanduar 14:42 - 18 Gusht, 2019

“Shushunja e LSI, shoku i Ilir hajdutit”/ Kryqëzohet zëvendësi i Monika Kryemadhit

Ish kreu i grupit parlamentar të LSI Petrit Vasili ka lëshuar gojën ndërsa ka komentuar projektin e prezantuar nga kryeministri Edi Rama për bregdetin e Sarandës....

Politikë 14:15 - 18 Gusht, 2019

Projekti për bregdetin e Sarandës/ Petrit Vasili lëshon gojën

Ish kreu i grupit parlamentar të LSI-së Petrit Vasili ka lëshuar gojën, teksa ka shpërthyer ndaj kryeministrit Rama. Shkak për reagimin e Vasilit, duket se është...

Lajm i Rekomanduar 13:59 - 18 Gusht, 2019

Monstra Soros/ “Mbështetësi i mafias në Shqipëri”

Ish kryeministri Sali Berisha, ka shenjëstruar kryeministrin Edi Rama, duke i kujtuar atij financuesin e mafias shqiptare. Sipas Berishës bëhet fjalë për George Soros. Me anë...

Lajm i Rekomanduar 13:51 - 18 Gusht, 2019

Erion Veliaj nuk i ndal “vrasjet”/ PD akuza të rënda kryebashkiakut të Tiranës

Zëdhënësja e PD-së Ina Zhupa ka lëshuar akuza të forta në drejttim të kryebashkiakut të Tiranës Erion Veliaj. Dy ditë pas vdekjes së dy punonjësve që...

Lajm i Rekomanduar 13:36 - 18 Gusht, 2019

Gruaja tek Rama, vetë i shërben Veliajt/ Zbulohet borgjezi i vogël i Bashkisë së Tiranës

Bashkia e Tiranës është përfshirë në një skandal të rëndë teksa ka provokuar qytetarët me vendosjen e memorialit turk me emrat e viktimave të grushtit të...

Politikë 11:39 - 18 Gusht, 2019

“Rama më i korruptuari në Ballkan”/ Basha përshkallëzon akuzat

Kreu i PD-së, Lulzim Basha  ka thënë se të gjitha raportet ndërkombëtare tregojnë me gisht Edi Ramën si kryeministrin më të korruptuar të Ballkanit. “Ai vjedh...

Lajm i Rekomanduar 11:31 - 18 Gusht, 2019

Ekskluzive-Basha shkërmoq PD/ Tre parti të reja opozitare në Shtator

Ndryshime dhe lëvizje të mëdha priten në skenën politike këtë shtator. Tre parti të reja me profil të djathtë po bëhen gati që të themelohen në...

Lajm i Rekomanduar 10:19 - 18 Gusht, 2019

“Si thua për pallatet që mbjell Erioni në Tiranë”/ Qytetarët i mbyllin gojën Ramës

Kryeministri Edi Rama ka njoftuar se sapo ka përfunduar procedura dhe nis në shtator puna, për projektin e vijës bregdetare të Sarandës. “Njësoj siç Lungomarja transformoi...

Politikë 09:52 - 18 Gusht, 2019

Rilindja po provokon në Shkodër/ Ish deputeti demokrat jep alarmin

Ish deputeti demokrat Tritan Shehu ka deklaruar se Rilindja po provokon në Shkodër. Sipas të njëjtit, dokumenti i shpallur nga prefekti i Shkodrës për mbledhjen e...