Connect with Us

Politikë

Politikë 17:17 - 15 Dhjetor, 2019

Rekomandimi i KLSH për cilësinë e ndërtimit/ Vasili ngre alarmin: Prokuroria është vonë! Të hetojë refuzimin nga qeveria

Nën kryetari i LSI, Petrit Vasili ka ngritur shqetësimin pse prokuroria nuk heton për refuzimin nga qeveria të rekomandimeve të Kontrollit të Lartë të Shtetit për...

Politikë 16:58 - 15 Dhjetor, 2019

Ligji i ri për mediat/ Balla shpjegon rregullimet e reja ligjore përmes tre pyetjeve

Kreu i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla ka folur mbi Ligjin e ri për mediat i cili sipas tij, synon rregullimin dhe vendosjen e strandardeve...

Politikë 16:53 - 15 Dhjetor, 2019

PD ngre alarmin/ Biznesi i vogël dhe fason drejt falimentit

Këshilltari për ekonominë në PD Dorian Teliti ka zhvilluar një takim me bizneset e vogla të Durësit dhe një fasoneri në Shkozet, për të cilat thotë...

Politikë 16:43 - 15 Dhjetor, 2019

“Farsa elektorale për Këshillat studentorë”/ Berisha zbulon “prapaskenat” e kandidatëve

Ish kryeministri Sali Berisha ka publikuar denoncimin e një studenti të Shkencave të Natyrës. Sipas tij, sot në fakultet një studente u prezatua si Përfaqësues e...

Politikë 16:26 - 15 Dhjetor, 2019

“Besoj se Shqipëria do t’i bashkohet BE”, Arba Kokalari: Duhet të vijojë të rritet

Deputetja me origjinë shqiptare në Parlamentin Evropian, Arba Kokalari, ka shprehur mbështetjen për vendlindjen e saj Shqipërinë në rrugën e integrimit në BE. Kokalari thotë se...

Politikë 16:07 - 15 Dhjetor, 2019

Vrasja e teknikut të kondicionerit/ Vetëdorëzohet në polici Albano Kusi

Vetëdorëzohet në polici Albano Kusi, vëllai i dytë i akuzuar si i implikuar për vrasjen e teknikut të kondicionerit Indrit Çelaj. Mësohet se 28-vjeçari është paraqitur...

Politikë 15:19 - 15 Dhjetor, 2019

“Tërmet qeverisës në Shijak”/ PD: Banorëve i shkojnë faturat si në situatë normale

Ish-deputetja e Partisë Demokratike Dhurata Çupi ka ngritur akuza të forta ndaj qeverisë, lidhur me situatën pas tërmetit në Shijak. Në një deklaratë për mediat, Çupi...

Politikë 14:58 - 15 Dhjetor, 2019

Shembja e pallatit të “Dy Gjelat”/ Voda: Abuzim, përgjegjësit do vihen para drejtësisë

Zv.ministrja e Brendshme Rovena Voda, ka reaguar për lajmet lidhur me shembjen e pallatit të “Dy Gjelat” në Durrës, pas arrestimit të ish drejtorit të ALUIZNI-t...

Politikë 14:00 - 15 Dhjetor, 2019

9 vite nga liberalizimi i vizave/ Basha nostalgjik për kohën kur ka qenë në qeveri

Në 9 vjetorin e lëvizjes pa viza, kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka dhënë një mesazh për shqiptarët, me anë të një videolive në rrjetet...

Politikë 12:51 - 15 Dhjetor, 2019

Kadastra zhvendoset në Rinas/ Punonjësit detyrohen të paguajnë vetë transportin

Ish-kryeministri Sali Berisha ka denoncuar shpërnguljen e ambienteve të Agjensisë Shtetërore të Kadastrës në Rinas. Duke iu referuar mesazhit të një punonjësi të ASHK-së, Berisha deklaron...