Connect with Us

Politikë

Basha dhe Kryemadhi njohin Kuvendin/ Shpallin grupet parlamentare
Politikë 17:14 - 9 Korrik, 2020

Basha dhe Kryemadhi njohin Kuvendin/ Shpallin grupet parlamentare

Qëndrimi stoik i disa prej deputetëve të opozitës parlamentare për të mos hequr dorë nga kushti për hapjen e listave, duket se ka rikthyer skenarin e...

Bashës tani i mungojnë deputetë
Politikë 16:38 - 9 Korrik, 2020

Bashës tani i mungojnë deputetë

Gati një vit e gjysmë më parë, Lulzim Basha në një aksion të çmendur politik të gjithëpranuar nga vetë ai dhe mbështetësit e tij si dështim,...

PS bën lëvizjen e radhës/ Reformën Zgjedhore më 23 korrik në seancë plenare
Politikë 16:20 - 9 Korrik, 2020

PS bën lëvizjen e radhës/ Reforma Zgjedhore më 23 korrik në seancë plenare

Partia Socialiste pritet ta kalojë Reformën Zgjedhore, një javë para afatit, konkretisht në seancën e 23 korrikut. Mësohet se kjo marrëveshje do t’i prezantohet komisionit të...

Politikë 15:44 - 9 Korrik, 2020

Bujqësia e braktisur/ Qeveria harxhon 30 milionë për të fshehur dështimin e saj

Partia Agrare Ambientaliste akuzon qeverinë se ka braktisur bujqësinë. Në një deklarët për mediat, PAA thekson se qeveria po harxhon 30 milionë për të fshehur dështimin...

avokati zbulon marreveshjen
Politikë 15:33 - 9 Korrik, 2020

“Boshatiset” parlamenti/ Rama dhe Basha mbeten me “gisht në gojë”

Opozita parlamentare i ka dhënë sot një leksion të fortë, kryeministrit Edi Rama, i cili megjithëse do tentojë të votojë në mënyrë të njëanshmë marrëveshjen me...

Video-Skandali me rrugën 1.2 miliardë euro, Milot-Fier/ Fituesi është paracaktuar
Politikë 14:58 - 9 Korrik, 2020

Video-Skandali me rrugën 1.2 miliardë euro, Milot-Fier/ Fituesi është paracaktuar

Ish-nënkryetarja e Komisionit të Ekonomisë, Jorida Tabaku e cilëson rrugën 1.2 miliardë euro, Milot-Fier, një histori vjedhje, në kurriz të qytetarëve shqiptarë. Në një postim në...

Politikë 14:44 - 9 Korrik, 2020

Opozita largohet nga Kuvendi/ Paralajmëron Murrizi: Harrojeni, nuk do t’i keni 84 vota për këtë pazar të pistë

Deputeti demokrat Myslim Murrizi ka paralajmëruar se opozita parlamentare nuk do ta votojë marëveshjen për Reformën Zgjedhore, të cilën e cilësoi si një pazar të pistë....

“Tryezë tre palëshe për zgjedhoren”/ PD i përgjigjet Ramës
Politikë 14:25 - 9 Korrik, 2020

“Tryezë tre palëshe për zgjedhoren”/ PD i përgjigjet Ramës

Partia Demokratike i është përgjigjur kërkesës së kryeministrit Edi Rama, i cili ftoi për një tryezë tre palëshe, për të arritur në një konsesus për Reformën...

Bardhi i përmendi Ruçit përgjegjësitë/ Ironizon Balla: Kishte dalë një Gazment apo Gazmir...
Politikë 14:17 - 9 Korrik, 2020

Balla mesazh opozitës/ Kuvendi nuk merr urdhëra nga askush, gati të diskutojmë hapjen e listave  

Kreu i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla i ka drejtuar një mesazh opozitës jashtë parlamentit, ndërsa theksoi se Kuvendi i Shqipërisë nuk merr urdhëra dhe...

Politikë 14:03 - 9 Korrik, 2020

Beqaj “gjen zgjidhjen” për rimëkëmbjen e ekonomisë/ Kërkon më shumë ditë pushimi

Ish-ministri i Shëndetësisë, aktualisht deputet i PS-së, Ilir Beqaj sot ka bërë një propozim, që sipas tij ndihmon rimëkëmbjen e ekonomisë. Nga foltorja e Kuvendit, Beqaj...