Connect with Us

Opinione

Nga Mitro Çela/ Në libër për gjyshin
Opinione 20:37 - 12 Prill, 2021

Nga Mitro Çela/ Në libër për gjyshin

-Kujtim për vëllain: Doktor Polikronin.- Nëntor 2017. Polikroni, unë dhe Ezmerka, u ulëm tek “Strofka e ariut”. Më thotë Polikroni: -Më ka lindur ideja të bëj...

Mos ja vini re Ilir Metës, Shehrazadja i ka hyrë nën lëkurë!
Opinione 16:13 - 12 Prill, 2021

Mos ja vini re Ilir Metës, Shehrazadja i ka hyrë nën lëkurë!

Nga Ilirian Blloshmi Ka 30 vite që bën korrupsion, plaçkitje, zhdukje dëshmitarësh, shantazh, intriga, plane destabilizuese, pastrim parash, fshehje pasurie, mashtrim me pasurinë, falsifikime, krime zgjedhore,...

Replikë (2) me ata që thonë “po ndihmon Edi Ramën e pengon Lul Bashën”
Opinione 21:41 - 10 Prill, 2021

Replikë (2) me ata që thonë “po ndihmon Edi Ramën e pengon Lul Bashën”

Nga Tonin Uldedaj  Para pak ditësh trajtova për ndjekësit, dhe nëpërmjet dashamirësisë së disa mediave edhe ma gjanë, çështjen që e dëgjoj të ngrihet në fushatë...

Opinione 19:43 - 10 Prill, 2021

Nga Jak Simoni/ Princi i batutave

Të gjitha mediat audiovizive dhe të shkruara perëndimore, dhe më gjerë, përcjellin lajmin e vdekjes së Princit bashkëshort të mbretëreshës Elisabeta II, dukës së Edimburgut, Filip...

Opinione 18:56 - 10 Prill, 2021

Shqipëria, fiton pa Ramën, Lulin e Metën

Nga Grigor Palko Një zgjedhje ndryshe, një jetë normale Të dashur bashkëqytetarë Ne kemi dalë para jush për tu kërkuar votën dhe njëkohësisht për tu treguar...

Opinione 14:18 - 10 Prill, 2021

S’ka sondazh në botë që parashikon 50.000 lekshat e Lesh e Lisë

Nga Kreshnik Spahiu Kam shumë vite që ndjek me optik krahasimore sondazhet e çdo kompanie para zgjedhjeve dhe përqasjen e tyre pas votimit. Në tërësi objektiviteti...

Çmenduria e Metës/ Dekoron restorantin për cilësinë e mishit
Opinione 16:55 - 9 Prill, 2021

490 dekorata në tre vjet/ Meta lë pas Nishanin, vlerësohen edhe kandidatët për deputet e PD-së e LSI-së

Nga Adriatik Doçi Jo vetëm ‘fabrikë’ shtetësish, por edhe dekoratash. Një dekoratë në dy ditë. Ky është bilanci i pazakontë i Presidentit Ilir Meta në dhënien...

Edi (Marshalli), 10 vite më pas, si “Saliu”, shpall një Grusht shteti nga Presidenti!
Opinione 21:40 - 8 Prill, 2021

Edi (Marshalli), 10 vite më pas, si “Saliu”, shpall një Grusht shteti nga Presidenti!

Nga Artur Zheji Pavetëdija, ose inkoshienti, si edhe thirret shkencërisht, ky term vështirësisht i përkthyeshëm, sipas një lloj psikoanalize, vdes në të njejtën kohë me krijesën,...

Privilegjet e ‘çmendura’ të kontrollorëve të ‘stresuar’, 3 paga shtesë, punojnë 17 ditë në muaj, kontrolle mjekësore falas, por duan 60 mijë USD në vit
Opinione 19:09 - 8 Prill, 2021

Privilegjet e ‘çmendura’ të kontrollorëve të ‘stresuar’/ Paga shtesë, punojnë 17 ditë në muaj dhe kontrolle mjekësore falas

Nga Adriatik Doçi Punojnë vetëm 17 ditë në muaj, duke marrë një pagë 2.4 mijë USD në muaj nga 4.5 mijë USD që merrnin para pandemisë,...

Talebanët e Albcotrollit
Opinione 19:06 - 8 Prill, 2021

Talebanët e Albcotrollit

Nga Denis Dyrnjaja Prej disa dekadash bota ka njohur akte të ndryshme të terrorit dhe sigurisht ato që kanë lënë mbresë janë rrëmbimet e avionëve apo...