Connect with Us

Opinione

Opinione 20:12 - 19 Nentor, 2019

Që sot PD-ja është veç një ushtare e Ilir Metës

Nga Frrok Çupi -Në momentin kur përfaqësuesi i PD, vetë kryetari, vuri këmbën në zyrën e presidencës, Ilir Meta bëri një rrëqethje fitoreje: ‘Ah, po, tani...

Opinione 19:54 - 19 Nentor, 2019

Shënim/ Nikoll Lesi i Lali Erit, që sulmon Rilindjen

Sot gazeta “Koha Jonë”, ashtu si shumë ditë të tjera, përpiqet të ketë në krye të saj kryebashkiakun e Tiranës, Erion Veliajn, ti bëjë furça Lalit,...

Opinione 20:55 - 18 Nentor, 2019

Vangjeli: Rama dhe Meta, dashuri në kohën e interesit

Nga Lorenc Vangjeli Eshtë si një lojë sporti, një ndeshje futbolli, në të cilin ekipet ndërrojnë portat. Në kërkim të të njëjtës brohorimë suksesi që ngrihet...

Opinione 10:58 - 17 Nentor, 2019

Luftë kundër evazionit të pastrueseve

Nga: Klodian Tomorri Qeveria e gjeti zgjidhjen e informalitetit. Kanë vendosur të ulin pragun e detyrimit për deklarimin personal të të ardhurave nga 2 milionë lekë...

Opinione 14:51 - 16 Nentor, 2019

Armando Duka në stadium, përtej urrejtjes së kritikëve dhe dashurisë sezonale të brohoritësve

Nga Lorenc Vangjeli Janë të rrallë njerëzit në Tiranë, qëndrimi ndaj të cilëve vendoset jo prej tyre vetë, por nga rasti, vullneti apo fati që qëndron...

Opinione 20:03 - 15 Nentor, 2019

Nga Bledi Mane/ Rrëmbeni armët për dashnoren e Alibeajt!

Më lexoni me kujdes por mos qeshni. Kur studioja gazetari pranë Fakultetit Filologjik në Universitetin e Tiranës, përgjegjësja e Katedrës së Historisë Valentina Duka organizoi një...

drejtesia, vettingu, kalimi
Opinione 18:14 - 15 Nentor, 2019

Shënim/ Drejtësia e Re me gjyqtarë të vjetër, eksponentë të së majtës

Është e tepërt të kujtojmë datat kur një listë gjyqtarësh, eksponentë të së majtës, u tërhoqën nga sistemi i drejtësisë. Për tu shfaqur papritur grusht bashkuar...

Opinione 15:04 - 15 Nentor, 2019

Opozita presidenciale dhe opozita nga Ura Vajgurore

Nga Ilir Levonja * A është sot Ilir Meta opozitari real për shiptarët? Sigurisht që po, është naivitet të mendosh për tjetër kënd. Me gjithë firot...

Opinione 21:05 - 14 Nentor, 2019

Mero Baze: Noterizimi i banalitetit të Ilir Metës

Nga Mero Baze Në historinë banale që prodhoi presidenti duke dubluar anëtaren e Gjykatës Kushtetuese, zgjedhur sipas procedurës kushtetuese, duhej një akt që ta stamponte në...

Opinione 14:34 - 14 Nentor, 2019

Basha kthehet pesë vite pas dhe pranon dështimin

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha në vijim të turit të tij “Shpresë për Shqipërinë” paraditen e sotme është ndalur në Sarandë, ku ka zhvilluar një...