Connect with Us

Life Style

Life Style 13:00 - 17 Dhjetor, 2014

Bertitni sa me fort qe te mundeni

Keni pasur ditë të vështirë. Të gjithë janë ngritur vonë, e, juve, u është dashur të nguteni për t’i çuar fëmijët në shkollë, pastaj jeni vonuar...

Life Style 12:19 - 17 Dhjetor, 2014

7 truke franceze për të qenë të bukura

Femrat franceze njihen në të gjithë botën për sharmin e tyre. Ja disa truke të tyre, që i bëjnë ato të jenë gjithnjë në top formë:...

Life Style 12:03 - 17 Dhjetor, 2014

Përparësitë e divorcit

Kurrë nuk ju mbyllen dyert, e që të mos ju hapen disa dritare. Shfrytëzojeni kohën sa jeni të lirë, sepse jeta edhe atëherë ofron shumë gjëra...

Life Style 11:00 - 17 Dhjetor, 2014

20 mënyra të reja se si të humbni peshë

Ekspertja e dietave Juliette Kellow, ka 20 mënyra të reja se si të humbni peshë dhe të formësoni trupin, për pushimet verore në plazh. Dëshironi të...

Life Style 09:00 - 17 Dhjetor, 2014

“Çudirat” që bëjnë femrat kur janë vetëm në shtëpi

Dëgjojnë këngë pop, shohin seriale televizive adoleshente dhe bëjnë selfie seksi… këto janë disa nga “zakonet sekrete” të çdo femre. Ndaj meshkuj, nëse keni qenë ndonjëherë...

Life Style 21:00 - 16 Dhjetor, 2014

10 ushqimet që djegin më shumë kalori

7 10 ushqimet që djegin më shumë kalori Ekzistojnë ushqime të ndryshme që mund të konsumoni çdo ditë në mënyrë që të digjni kalori dhe të...

Life Style 19:00 - 16 Dhjetor, 2014

Pse ngjyra e zezë është përherë në modë?

Stilistet ndryshojnë, tendencat po ashtu, por nëse ka diçka që çdo femër preferon dhe nuk mund të thotë jo është një veshje e zezë. Gjatë ditës...

Life Style 17:00 - 16 Dhjetor, 2014

Dëmi i mosngrënies së mëngjesit

Mosngrënia e mëngjesit rrit mundësinë të që prekeni nga obeziteti dhe diabeti. Ky studim u krye në Suedi, ku vërtetohet edhe njëherë rëndësinë e ngrënies së...

Life Style 15:00 - 16 Dhjetor, 2014

Mitet e stilit të viteve 70’

Vitet 70’ nuk dalin asnjëherë nga moda. Këtë e shohim në koleksionet e stilistëve të ndryshëm, në muzikë si dhe në influencën që këto vite kanë...

Aktualitet 13:59 - 16 Dhjetor, 2014

Njerëzit që rrezikojnë dyfish vdekjen

Një studimi i prezantuar nga European Society of Cardiology, thuhet se yndyra në zonën e barkut është një armik ndër më të rrezikshmit për jetën dhe...