Connect with Us

Life Style

Life Style 15:17 - 18 Janar, 2015

Kim Kardashian, mbretëresha globale e selfie-ve realizon albumin best seller

Shtohet moda e vetshkrepjes me smartfone e psikologët që thërrasin tashmë për “psikopatinë narciziste”. Kim Kardashian përgatit një album me pamje midis erotizmit edhe egoizmit. Ajo...

Life Style 14:00 - 18 Janar, 2015

“Uria emocionale” Cfare eshte dhe si ta ndalojme?

Ju ka ndodhur shpesh qe te hani jo sepse jeni te uritur, por sepse jeni ne ankth, jeni te stresuar, te nervozuar? Jam shume e sigurt...

Life Style 12:42 - 18 Janar, 2015

Studimi/ Emri dhe datëlindja janë domethënëse për jetën tuaj

Kurrë nuk e dimë se çfarë jemi duke bërë me jetën tonë kështu që jemi gjithmonë në kërkim për një përgjigje. Shpesh i drejtojmë pyetje vetes....

Life Style 12:02 - 18 Janar, 2015

Studimi/ 20 minuta ecje në ditë ul mundësinë e obezitetit

Ne duhet vërtetë të jemi në kërkim për të bërë sa më shumë aktivitet fizik, i cili ka shumë përfitime shëndetësore dhe duhet të jetë një...

Life Style 12:00 - 18 Janar, 2015

Studimi: Meshkujt që bëjnë “selfie” nuk janë normalë

Meshkujt që bëjnë shumë selfie dhe përdorin efekte për fotot e tyre në rrjetet sociale, nuk janë normalë. Ky është rezultati i studimit të fundit të...

Life Style 10:00 - 18 Janar, 2015

E vërtetë: Vithet e mëdha, të mira për zemrën dhe trurin!

Patricia Garcia për revistën “Vogue” ka shkruar një artikull me të cilin sqaron se viti 2014 vërtet ka qenë vit i prapanicave të mëdha. Dhe tani...

Life Style 20:02 - 17 Janar, 2015

Pijet që ju japin energji

Nga mesi i ditës të gjithë ata që punojnë përballen me lodhjen. Shpesh ne priremi që për këtë të përdorim kafe apo pije të tjera të...

Life Style 20:00 - 17 Janar, 2015

Pilulat HRT dyfishojnë rrezikun për ngjizje të gjakut

Shkencëtarët kanë zbuluar se fashat HRT nuk e rrisin rrezikun për koagulim të gjakut, ndërsa pilulat HRT e dyfishojnë atë. Sipas një studimi, femrat të cilat...

Life Style 19:35 - 17 Janar, 2015

Ja maska për një fytytë të pastër

Pjesa më delikate e trupit tonë është lëkura e fytyrës, prandaj është e nevojshme që herë pas herë të përdorim trajtimet e duhura. Nëse ju vuani...

Life Style 18:00 - 17 Janar, 2015

Vrapimi ose çiklizmi shtojnë jetëgjatësinë

Ushtrimet e rregullta aerobike mund ta ngadalësojnë orën biologjike dhe ta vonojnë plakjen për 12 vjet. Duke mbajtur formën me anë të vrapimit ose ngasjes së...